Bilgisayarlar neden pahalı?

• Ciddi üretim sıkıntıları,
  • Stok sıkıntıları,
  • Tüm bileşenlerinin ithal olması,
  • Türk Lirası'nın hızla değer kaybetmesi,
  • Yurtdışı depodan çıktığı andan elinize ulaşana kadar olan süreçte çok sayıda aracı ve vergi kalemi olması şeklinde maddeleyebiliriz.

Aslında genel olarak çoğu sistem bileşenlerinde fiyatların çok yükselmediğini kabul etmeliyiz. Döviz bazlı değişiklikler mevcut. Temel sorun: Ekran kartları. Madencilik ise çip krizinden daha fena şekilde fiyatlarını yükseltmekte.

Bir tane Far Cry 3 89 TL olmuş. Allah'tan Steam ülkenin alım gücünün düşük olduğunu bilip döviz fiyatı ile vermiyor. Crackle dur şimdi.

Far Cry 3 indirimde 35 TL Steam'da, Ubisoft Connect'te bedava verildi, ben verilmeden önce 20 TL'ye Deluxe Edition almıştım. Tavsiye ederim, alın hatta beni de ekleyin alırsanız. Multiplayer girersem karşılaşırız oyunda :D.

Bir tane Far Cry 3 89 TL olmuş. Allah'tan Steam ülkenin alım gücünün düşük olduğunu bilip döviz fiyatı ile vermiyor. Crackle dur şimdi.
Steam'le alakası yok hocam geliştiricinin keyfine bağlı. Far cry 3 ilk çıktığında 46 TL'ydi sonra 70 yaptılar, en son 89 TL oldu. Dolar arttıkca Ubisoft zam yapıyor. İndirimleri takip ederseniz 20-25 TL'ye alınabiliyor tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı