Casper bilgisayarlar neden beğenilmiyor?

Malzeme kalitesi üst düzey değil bildiğim kadarıyla. Bu büyük bir etken.

Birçok yerde Casper'ı kötüleyen bilgi bulunuyor ve nedenini merak ettim. Bilenler için soruyorum. Beğenilmeme nedenleri tam olarak nedir?
Hiç iyi cihazları yok?
5 yildir Casper Nirvana F600 8T45T-S kullaniyorum. HDD ile geldi, sogutmasi iyi degildi, klavyede isik bile yok, bazi fonksiyon tuslari calismiyor. Bircok problem / yetersizlik daha var. Bataryasi les gibi. 2600-2500'e almistik 2017'de iste. Hic bilmiyorduk bir sey.

Yetersiz cihazlari oluyor, sogutmasinin kotuluguyle unlu.

Kasa kalitesi, iç donanım kalitesi, soğutma kalitesi gibi önemli faktörler diğer rakiplerine göre yetersiz kalıyor.

2015 yılında aldığım Casper masaüstü bilgisayar klavye ve mouse ile set ekran ayrı aldım. Tam garanti bittiği gün PC bozuldu şaka gibi adamlar garanti süresine göremi ayarladılar çalışma süresini. Mousesinde sol tık tıklamamaya başladı sonra hep gitti attım çöpe ama klavyesi güzel halenda çalışıyor.

Casper cihazlarını kendisi üretmiyor zaten. Clevo. Ve Monster da bazı modellerini bu firmadan alıyor. Tongfang üretimi olanlar oldukça iyi ve tavsiye edilirken Clevo üretimi olanlardan uzak durulması tavsiye ediliyor. (Monster için. Excalibur'da Tongfang üretimi yok)

Casper'ın birkaç laptop incelemesini izledim ve 25 Watt çeken işlemci 98 derecelerde çalışıyor. Frekanslar ise yerlerde. Teknosa'da elleyip malzeme kalitesine baktığımda gövdesi çok fazla esniyordu. Malzemesi de iyi değil kısaca. O yüzden bu forumda Casper Excalibur'u da tavsiye etmiyorlar haklı olarak.

Genellikle Clevo kullanıyorlar en kötülerinden (Casper üretmez, hazır alır).

Birçok yerde Casper'ı kötüleyen bilgi bulunuyor ve nedenini merak ettim. Bilenler için soruyorum. Beğenilmeme nedenleri tam olarak nedir?
Hiç iyi cihazları yok mu?

Klavye ve mouse sahibim malzeme kalitesi çok kötü keşke almasaydım diyorum düşün Excalibur modeli bir de normal sitesine bakıyorum o kadar para bile etmez ki zaten ucuzken almıştım neyse ki.

Geri
Yukarı