Bilgisayarlardan internete bağlanılmıyor

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Modemde internet ışıkları sorunsuz ✔️
Menzil geliştiriciye internet gidiyor ✔️
Telefon ve Android TV'lerde Wi-Fi sorunsuz ✔️

Ethernet ile bağlı masaüstünde internet yok. Aynı şekilde Laptop'u Ethernet ile bağlayınca internet gelmiyor. Wi-Fi ile denediğimde de bağlanmasına rağmen internete bağlanamıyorum. IP adresini elle girmeyi denedim, CMD üzerinden sıfırlama yapmayı denedim ve ağ bağdaştırıcıdan sürücü kaldırmayı da denedim olmadı.

Ethernet ile bağlı masaüstünde internet yok. Aynı şekilde Laptop'u Ethernet ile bağlayınca internet gelmiyor. Wi-Fi ile denediğimde de bağlanmasına rağmen internete bağlanamıyorum. IP adresini elle girmeyi denedim, CMD üzerinden sıfırlama yapmayı denedim ve ağ bağdaştırıcıdan sürücü kaldırmayı da denedim olmadı.
Başka bir konuda yazdığım şu çözümü deneyin.

@Retoucher Maalesef çözüm işe yaramadı çünkü zaten kapalı durumda.
@onurdd1 Hocam eğer bu durumdan bahsediyorsanız denedim ve işe yaramadı.
1711221832985.png

Merhaba, aynı sorunları bizzat ben de yaşıyorum ve artık bıkma noktasındayım. Yabancı kaynaklar dahil her yeri aradım sorunumu çözemedim. Her seferinde modemi sıfırdan kurunca tekrardan internet geliyor sadece bilgisayarım için geçerli bu durum. Diğer bütün cihazlar sorunsuz çalışıyor internet ile. Artık anakartım mı bozuk diye düşünmeye başladım.

Ethernet ile bağlı masaüstünde internet yok. Aynı şekilde laptopu Ethernet ile bağlayınca internet gelmiyor. Wi-Fi ile denediğimde de bağlanmasına rağmen internete bağlanamıyorum. IP adresini elle girmeyi denedim, CMD üzerinden sıfırlama yapmayı denedim ve ağ bağdaştırıcıdan sürücü kaldırmayı da denedim olmadı.

Ben masaüstü sistemimi topladığımda aynı sorun ile karşılaştım anakartın internet ve Ethernet driverlarını yükleyince sorun düzelmişti bazı anakartlarda internete bağlanmak için manuel olarak driver yüklemek gerekebiliyor internet driverlarının yüklü olduğundan emin olmak için Windows arama yerine Aygıt Yöneticisi yazabilirsin eğer yüklenmemiş sürücüler varsa orada gözüküyor.

@473199 Hocam peki hem Laptop hem masaüstünde bu sorunun yaşanması normal mi durduk yere? Laptop ile aygıt yöneticisine girip driver kaldırıp tekrar Windows'tan yüklemiştim olmadı.

@NOCHIMERA Hocam ben anakartta sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bende birden iki bilgisayarda oluştu bu sorun.

Son düzenleme:
@473199 Hocam peki hem Laptop hem masaüstünde bu sorunun yaşanması normal mi durduk yere? Laptop ile aygıt yöneticisine girip driver kaldırıp tekrar Windows'tan yüklemiştim olmadı.

@NOCHIMERA Hocam ben anakartta sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bende birden iki bilgisayarda oluştu bu sorun.

Mantıklı başka bir şey kalmadı aklımda artık. :)

Temiz kurulum bile yaptım bilgisayara. Bazen diyorum acabana Asus'un yazılımı mı yapıyor bunu diye. Onu denemek için de tekrardan temiz kurulum yapmam lazım ki Asus yazılımını eksiksiz kaldırabileyim doğru mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı