Bilgisayarsız kod yazma sınavında ne yapılır?

Makaleler
1
Yarın bilgisayar proglamlama II dersinin vizesi var. Normalde böyle derslerin sınavında çoktan seçmeli birkaç soru sorulur, bir fonksiyonun çıktısı şıklara eklenir doğru olanı işaretleyin falan denir. Bizim hoca size bir problem vereceğim o problemin kodunu yazacaksınız kağıda dedi. İnternetsiz okul bilgisayarı kullanmak vs. yasak bu arada. Ben yaptığım her adımı çalıştırarak kodumdan geri dönüş alarak yapmaya çalışan bir stratejiyle çalışıyordum hep. Böyle olunca ne yapacağım konusunda kafam karıştı, bu sistemle sınav olup da görüşlerini bildirecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Yarın bilgisayar proglamlama II dersinin vizesi var. Normalde böyle derslerin sınavında çoktan seçmeli birkaç soru sorulur, bir fonksiyonun çıktısı şıklara eklenir doğru olanı işaretleyin falan denir. Bizim hoca size bir problem vereceğim o problemin kodunu yazacaksınız kağıda dedi. İnternetsiz okul bilgisayarı kullanmak vs. yasak bu arada. Ben yaptığım her adımı çalıştırarak kodumdan geri dönüş alarak yapmaya çalışan bir stratejiyle çalışıyordum hep. Böyle olunca ne yapacağım konusunda kafam karıştı, bu sistemle sınav olup da görüşlerini bildirecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Aynı sınavı hocamız yapmıştı bildigin bilgisayar gibi düşün kendini tüm adımları tek tek kendin yazıp uyguluyorsun ve çıktıyı veriyorsun

Normalde böyle derslerin sınavında çoktan seçmeli birkaç soru sorulur, bir fonksiyonun çıktısı şıklara eklenir doğru olanı işaretleyin falan denir.
Iııı, hayır.

Bizim hoca size bir problem vereceğim o problemin kodunu yazacaksınız kağıda dedi.
Bu yapılır.

Türkiye'de çoğu zaman okullarda sınavlar böyle yapılır. Ek içerikler (çoktan seçmeli, boşluk doldurma vb.) olsa da sizin ne kadar compiler olduğunuzu ölçen şeyler illaki vardır.
Hatasız kod yazacaksın. Bitince ne kadar syntax hatası yapıp yapmadığını 2 kere kontrol edeceksin, o kadar.

Normalde bodoslama dalıp aldığın çıktıya göre "Ben şuradaki değişkeni 2 ile çarpmalıyım galiba." gibi bir şey diyorsan o kod yazma değil, deneme yanımla ile sonuç elde etme olur.

Geri
Yukarı