Bilgisiyara 2. SSD nasıl takılır?

yusufdm

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda 240 GB'lık SSD 500 GB'lık HDD var. Ben HDD yerine eski bilgisayarımdaki SSD'yi takmak istiyorum ama onun içinde Windows 10 kurulu. Sıfırlamam gerekiyor mu gerekiyorsa nasıl sıfırlarım?

Şu anki bilgisayarınızda Windows kurulu ise evet o SSD'yi sıfırlayın. Boş yer kaplamasın. Sonra takabilirsiniz.

Bir Windows 10 kurulum USB'si hazırlayın. Sonra SSD'yi laptopa takıp BIOS veya Boot menüsünden flash diski seçip kurulumu yapın. Bir de cihazınızın markası nedir?

Merhaba, bilgisayarımda 240 GB'lık SSD 500 GB'lık HDD var. Ben HDD yerine eski bilgisayarımdaki SSD'yi takmak istiyorum ama onun içinde Windows 10 kurulu. Sıfırlamam gerekiyor mu gerekiyorsa nasıl sıfırlarım?
İçinde windows dosyaları olduğu için disk yönetimi sıfırlamayacaktır. Kurulum usbsi ile diskpart açıp oradan sıfırlayın daha sonra sisteme takın.

Windows 10 kurulum USB'si hazırlayın. Sonra SSD'yi laptopa takıp BIOS veya Boot menüsünden flash diski seçip kurulumu yapın.
Hocam söz konusu bilgisayarda bir SSD ve SSD'de Windows varmış zaten. Yapmanız gereken yeni takacağınız SSD'yi biçimlendirmek. Biçimlendirmeden önce önemli dosyalarınızı şu an takılı olan SSD'ye alın.

Şu anki bilgisayarınızda Windows kurulu ise evet o SSD'yi sıfırlayın. Boş yer kaplamasın. Sonra takabilirsiniz.
Windows 10 kurulu
Hocam söz konusu bilgisayarda bir SSD ve SSD'de Windows varmış zaten. Yapmanız gereken yeni takacağınız SSD'yi biçimlendirmek. Biçimlendirmeden önce önemli dosyalarınızı şu an takılı olan SSD'ye alın.
Bir Windows 10 kurulum USB'si hazırlayın. Sonra SSD'yi laptopa takıp BIOS veya Boot menüsünden flash diski seçip kurulumu yapın. Bir de cihazınızın markası nedir?
Yeni takacağım SSD'yi nasıl biçimlendiririm, nasıl içindeki bilgileri sıfırlarım? (2 SSD'de de win10 kurulu)

Yeni takacağım SSD'yi nasıl biçimlendiririm, nasıl içindeki bilgileri sıfırlarım? (2 SSD'de de win10 kurulu)
Diski takın ve bilgisayarın asıl SSD'den boot edileceğini garanti etmek adına BIOS'a ve ordan boota gidin. Sıralamaya bakın. Teyitinizi aldıktan sonra bilgisayarı açın.

(Eğer içinde önemli bir dosyanız varsa;
Asıl SSD'nize kopyalayın.)

Yoksa - kopyalama işlemini tamamlamışsanız;
Bilgisayarıma sağ tık yapıp yönet diyin, ordan da ekranın solundan disk yönetimine gidin. Yeni taktığınız SSD'ye sağ tıklayıp biçimlendirin.

İlk önce bilgisayarı açın sonra diğer SSD'yi takıp diğer SSD'deki Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı