Bilim-Etik İlişkisi

• Konuyu başlatan Cihat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 7B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hakaretvari cümlelerle mi üste çıkmaya çalışacaksanız? Varsa karşı cevabınız dinlemek isterim. Onun dışında saygı çerçevesinden çıkmamanızı tavsiye ederim. Eğer size göre inançsızlar gerizekalı ise, bilim gerizekalıların elinde, sanırım islam alemi bu yüzden bilime karşı :)

Yalnız ben ünlem işaretini parantez içerisinde koymadım. Normal olarak duruyor.

Size tek bir şey söyliyeyim. Size onlarca elmasın içinde bulunduğu bir hazine sunsalar içinde azda olsa kirlenmiş bir tanesini bulup o hazineyi almayı reddedersiniz. Aslında o kirin temizlene bildiğini fark etseniz bile her şey geç olmuştur.

Siz yazdığım 4 cümlelik paragrafın içinde sadece 1 tanesini eleştirdiniz. Sadece onu gördünüz. Sadece onu okudunuz. Tüm Ateistler böyledir "Kuran okudun mu ?" diyorum. "Evet" diyor. "Neden ateistsin ?" diye soruyorum. Verdiği cevap şu şu ayetler yanlış diyor. Tamamen kopyala yapıştır yapmış olduğunu ve Kuran'ı okumadığını anlıyorum.

Bu yaşta bu zeka! Allah'ın yarattığı şeye karşı gelmek. Yani doktorların mikroplara karşı gelmesi. Allah'a karşı gelmekse Allah'a hepimiz karşı geldik demektir.

Ateistlere "Geçmiş Olsun" dileklerimi sunuyorum. İlerde tam önünüzde olan şeyi görmeyi bilirsiniz umarım.

Mesajınıza ekleme yaptıktan sonra tekrar cevap yazma gereği hissettim. Birincisi, her inançsız kişiye ateist olarak bakmayın. Benim gibi agnostik düşünenler de var. İkincisi ise, ben bir yaratıcının olmasını sizden daha çok istiyorum. Cennet ve cehennemin olmasını gerçekten istiyorum. Dünyada yaptıkları yanına kar kalan o kadar çok insan var ki, tecavüz edip yanına kar kalan... Keşke diyorum, cehennem olsa da bu tip insanımsılar orda sonsuza kadar yansa... Ama hangi dine bakarsanız bakın (ilahi olduğu söylenen dinler), eğer o dine değil başka bir dine inanıyorsanız ne kadar iyilik yaptığınızın bir önemi yoktur, direkt cehenneme gidersiniz. Bill Gates'e bakın. Adam belki tüm müslümanların yaptığı bağıştan daha fazlasını yapıyor; ama bu adam dinsiz, cehennemde yanacak demek ne kadar içinize siniyor? Bugün hatrısayılır icatların çoğu inançsız kişilere aittir. Şuan kullandığınız o bilgisayar hem ateist hem de eşcinsel bir kişinin icadıdır. O kişi insanlığın gelişmesine çok büyük katkı yapmıştır. Sizce bu insan cehennemi hakediyor mu? Cehennemde yanması gerekenler kimler biliyor musunuz? Kendi inançları uğruna masumları katledenler. Ben kuranı veya incili kabul edemem. Etmem. Eğer edersem herşeye yaratıcının işidir, akıl ermez diyip bırakmam gerekir. İşte biz böyle dediğimiz için bugün dinsiz insanların ürettiği teknolojiyi satın alıyoruz, dünyada söz sahibi bir markamız yok. Cern'e katılmadık, çünkü bedeli 40 milyon dolar idi. Bir de diyanete yıllık ayırdığımız paranın 40 milyon doların kaç katı olduğuna bakın. Biz gerideyiz çünkü bu dünyayı bırakıp öteki dünyayı kurtarmaya çalışıyoruz. Ama yine de bu nefret ettiğimiz, öldürülmesi gereken kafirlerin icatlarını kullanmaktan geri kalmıyoruz. Lütfen bu konuyu düşünün. Saygılarımla.

Yalnız ben ünlem işaretini parantez içerisinde koymadım. Normal olarak duruyor.

Size tek bir şey söyliyeyim. Size onlarca elmasın içinde bulunduğu bir hazine sunsalar içinde azda olsa kirlenmiş bir tanesini bulup o hazineyi almayı reddedersiniz. Aslında o kirin temizlene bildiğini fark etseniz bile her şey geç olmuştur.

Siz yazdığım 4 cümlelik paragrafın içinde sadece 1 tanesini eleştirdiniz. Sadece onu gördünüz. Sadece onu okudunuz. Tüm Ateistler böyledir "Kuran okudun mu ?" diyorum. "Evet" diyor. "Neden ateistsin ?" diye soruyorum. Verdiği cevap şu şu ayetler yanlış diyor. Tamamen kopyala yapıştır yapmış olduğunu ve Kuran'ı okumadığını anlıyorum.
Ben kuranı okudum. Türkçe mealı hala kitaplığımdadır. Hatalı olarak gördüğüm kısımları da işaretledim. Liseli bir inançsız değilim kısacası. Ayrıca, eğer bir kitabın bir ilah tarafından, sonsuz kudrete sahip bir varlık tarafından gönderildiğini düşünüyorsanız, o kitapta en ufak bir mantık hatası olamaz. Eğer varsa, bu durum o kitabın insan eseri olduğunun kanıtıdır.

Anlatamadık. İnsanımız birbirlerinin neye inandığıyla, ne giydiğiyle ve nereli olduklarıyla uğraşmaktan bazı temel kavramları unuttu. İnsanların neye inandığının, ne giydiğinin veya kökenin ne olduğunun hiç bir önemi yoktur. Bunlarla uğraşmak yerine bilimi, teknolojiyi, edebiyatı, tiyatroyu veya kitapları tartışıyor olsaydık ülke olarak bambaşka yerlerde olabilirdik. Dünyada her zaman iki çeşit insan vardır. Kötü olanlar ve iyi olanlar. Bunları gruplaştırıp kategorize etmek neredeyse imkansızdır. Karakteri bozuk, ruhu bozuk insanlar her grupta ve her toplumda mevcuttur. Bir şeye inanıp, inanmamak sizi kötü ya da iyi bir insan yapmaz. Sizi iyi bir insan yapan şey: gece yatağınıza uzandığınızda, hiç bir şeyi düşünmeden, hiç bir vicdan azabı çekmeden uyuyabilmenizdir.

Artık başka şeyler tartışmanız ümidiyle.

Konu din gibi ayrıştırıcı konulara kaydığı için kapanmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı