Yapay zeka ile nöroloji biliminin ilişkisi

627056

Centipat
Yapay zeka alanına ilgi duyuyorum aynı zamanda bu nörolojiye karşı bir ilgi de oluşturuyor üniversitede nöroloji okursam yapay zeka konusunda da bir yardımı olur mu?

Yapay zekanın temeli; Veri madenciliğinden geçer. Bununla bir ilişki kurabilmen için ilk önce veri analizi bilmen gerekir.

Verileri algoritmalarla gerek kendi yazdığın gerekse hazır kullanağın kütüphaneler ile eğitmen gerekir.

Öğrenmen gerek dil; Python,
Kullanman gerek IDE; Spider veya Anaconda.

Sonra Nöroloji ile ilgili ne yapabileceğin düşünürsün.

Son düzenleme:
Yapay zekanın temeli; Veri madenciliğinden geçer. Bununla bir ilişki kurabilmen için ilk önce veri analizi bilmen gerekir.

Verileri algoritmalarla gerek kendi yazdığın gerekse hazır kullanağın kütüphaneler ile eğitmen gerekir.

Öğrenmen gerek dil; Python,
Kullanman gerek IDE; Spider veya Anaconda.

Sonra Nöraloji ile ilgili ne yapabileceğin düşünürsün.
Tam olarak yapay zeka için nasıl bir yol haritası izlemem gerek anlatabilirmisiniz?

Tam olarak yapay zeka için nasıl bir yol haritası izlemem gerek anlatabilirmisiniz?
Veri madenciliği öğrenmen gerekir.
O konu içinde verileri nasıl sınıflandıracağını anlatan konular var.

Sonra makine öğrenmesi ile yapay sinir ağları öğrenmen gerekir.
Yapay sinir ağlarının ileri aşaması çoklu sinir ağları oda derin öğrenme demek.

Unutmaman gerekir bunlar yapay zekanın bir alt dalı. Tüm yapay zekanın konularında uzman olmana gerek yok. Bahsettiğim şeyleri iyi bilmen gerekir.

Bu konuların içinde sınıflandırma, gruplandırma algoritmaları var. İşleyişi anlatıyor. Navi Bayes gibi.

Bence veri madenciliği, makine öğrenmesi, yapay sinir ağları ve derin öğrenme bilmen gerekir.

Bunlar bir bütün yani. Ben de duyduklarımı ve bildiklerimi anlatmaya çalışıyorum. Piri değilim bu işlerde.
Veri madenciliği biliyorum tek.

Son düzenleme:
Veri madenciliği öğrenmen gerekir.
O konu içinde verileri nasıl sınıflandıracağını anlatan konular var.

Sonra makine öğrenmesi ile yapay sinir ağları öğrenmen gerekir.
Yapay sinir ağlarının ileri aşaması çoklu sinir ağları oda derin öğrenme demek.

Unutmaman gerekir bunlar yapay zekanın bir alt dalı. Tüm yapay zekanın konularında uzman olmana gerek yok. Bahsettiğim şeyleri iyi bilmen gerekir.

Bu konuların içinde sınıflandırma, gruplandırma algoritmaları var. İşleyişi anlatıyor. Navi Bayes gibi.

Bence veri madenciliği, makine öğrenmesi, yapay sinir ağları ve derin öğrenme bilmen gerekir.

Bunlar bir bütün yani. Ben de duyduklarımı ve bildiklerimi anlatmaya çalışıyorum. Piri değilim bu işlerde.
Veri madenciliği biliyorum tek.
Veritabanı öğrenmem gerekir mi SQL falan

Yeni konular

Geri
Yukarı