Bilimsel hesap makinesi nereden satın alınır?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilimsel bir hesap makinesi almak istiyorum. Aklımda Casio FX-991EX 552 var ancak sanırım sadece internette satılıyor. Mağazalardan temin edebilme imkanım var mı bu tip hesap makinelerini? Nerelerde satılır bilmiyorum açıkçası. İkinci el olarak vs. nerede bulabilirim?

Üniversite yanındaki her kırtasiyede olur tabi ama üst düzey bir şey istiyorsan sadece internette veya büyük teknoloji marketlerinde bulabilirsin.

Hocam dün BIM'in kataloğunda görmüştüm. Markası Casio idi yanlış hatırlamıyorsam. 90 TL idi.

Çok kaliteli bir şey lazım değilse ve marka takıntınız yoksa her kırtasiyede makul fiyatlara bulunabiliyor.
Hangi ürün çok kalitelidir bilgim yok hocam, üniversite sınavlarında kullanmak için alıyorum. Çok üst model zaten alamam hafızalı hesap makinesi yasak. Dediğim gibi, Casio FX-991EX önerildi bize onu almayı düşünüyorum. Kırtasiyede bu ürün bulunur mu emin değilim, 4 işlem hesap makinesinin üstündekiler pek satılmaz diye düşünüyorum. Bir de pratik olması açısından matris hesaplamalarını
Üniversite yanındaki her kırtasiyede olur tabi ama üst düzey bir şey istiyorsan sadece internette veya büyük teknoloji marketlerinde bulabilirsin.
Dediğim model üst düzey midir bilmiyorum. Türev, integral, logaritma, matris, fazör forma dönüşüm vs. yapması gerekiyor. Ne kadar pratik olursa o kadar iyi.
Hocam dün BIM'in kataloğunda görmüştüm. Markası Casio idi yanlış hatırlamıyorsam. 90 TL idi.
90 TL'ye dediğim özelliklere sahip ürünü alabileceğimi sanmıyorum.
Hocam zaten ben de ikinci linkteki ürünü almayı düşünüyorum ama başka sitelerde bu ürün 440 TL felan gözüküyor acaba farklılık var mı aralarında diye düşündürdü beni.

Bu hesap makinesi matris hesaplayabiliyor mu? Hesaplayabiliyorsa karmaşık sayı olarak yazabiliyor muyuz bilinmeyenleri?

Ekran Görüntüsü 2021-12-04 18-23-15.png

Buradan niye almıyorsun?

Geri
Yukarı