Bilip bilmeden konuya cevap verenler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkan Demirkıran

Kilopat
Sosyal Tayfı
Ya abi adamın 400W PSU var. Facebook'ta grupta post açmış bu adam gitmiş sormadan RX 560 almış ama görüntü gelmiyormuş. Adama dedim ki PSU yetmiyor, ben de kaliteli model ve +80 olsun dedim bir tane adam diyor ki "ne gerek var kaliteli ve isminin bilindik olmasına" ve +80 olmasına da gerek yok" dedi. Olur mu kardeşim öyle bir şey dedim. Adam anlamıyor powerde en önemli modeli ve kaliteli olması. "Önerdiğin var mı?" Dedi bana, High Power PSU al dedim +80'de var. Rahatlıkla işini görür dedim. Yorumlardan bir tane adam demiş. Bu arada postu açan adamla tartışmadım yorumlardan birisiyle tartıştım. Ben bu adama ne diyebilirim sizce?

Fotoğraftaki PSU önerdim.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam da konunun asıl olayını anlamamışsınız. 400W PSU RX 560'lı bir sistem için yeterli. PSU kaliteli olmadığı için sistem açılmaması gibi bir durum söz konusu değil. Sistem stabil çalışmaz, fazla elektrik faturası gelir orası ayrı. PSU kaliteli olmalı evet. Ama görüntü gelmediği için "80+ PSU al görüntü gelir" yanlış bilgi. Sorun tamamen alakasız bir şey olabilir.

Tamam da konunun asıl olayını anlamamışsınız. 400W PSU RX 560'lı bir sistem için yeterli. PSU kaliteli olmadığı için sistem açılmaması gibi bir durum söz konusu değil. Sistem stabil çalışmaz, fazla elektrik faturası gelir orası ayrı. PSU kaliteli olmalı evet. Ama görüntü gelmediği için "80+ PSU al görüntü gelir" yanlış bilgi. Sorun tamamen alakasız bir şey olabilir.
@HakanCT Şöyle bi düşündüm de haklısın. Postu kapatır mısınız?
@HakanCT Peki 200W PSU'ya 2080Ti veya herhangi bir üst düzey ekran kartı taksak nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki 200W PSU'ya 2080Ti veya herhangi bir üst düzey ekran kartı taksak nasıl olur?
Sistem hiç açılmaz veya açılsa bile stabil çalışmaz. Ekran kartı yük altında değilken 60-70W falan güç tüketir. Yani bu yüzden görüntü gelebilir. Ama sistemi yüke soktuğunuz zaman (oyun, render gibi) sistem kendini kapatır veya düzgün performans vermez. Çünkü yeterli gücü alamıyordur. Günümüz donanımları için en az kaliteli bir 400W PSU gerekir.

MSI Türkiye buradan sisteminizin yük altında ne kadar güç tüketeceğini hesaplayabilirsiniz. Bu değerin üstüne 100W koymak daha sağlıklı olur. Yani 350W diyorsa 450W veya 500W 80+ güç kaynağı alınabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı