Bilişim bölümü okumak için laptopa gerek var mı?

Arkadaş liseye yeni geçtim demiş.
Özür dilerim dikkatsizlik. Yani şöyle düzeltelim o zaman. Eğer sürekli evde olan biriysen masaüstü al sıkıntı yok. Ama ne bileyim laptop bence önemli bir kriter. Olması gerektiğini düşünüyorum.

Mesela şunu sorayım bütçe ne kadar her ikisi için de?

Masaüstü alsa en fazla oyun oynar laptop alsa hepsini istediği yerde yapabilir ? Ayrıca okuduğu üniversite lise farklılık gösterebilir liselerin hepsinde pc yok olsa bile masaüstü almasi kendisi icin dezavantaj olur çünkü ilerde laptop alması gerek çoğu bilgisayar bölümü için hala bilgisayar gerekli siz götürmediniz diye herkesin ki öyle değil :D

Hocam laptop alıp taşıyın bence.
Öneri için teşşekürler

Bütçeniz nedir? Bütçeye göre geleceğe dönük laptop mu bakılması lazım yoksa bu bütçeye alınacak en iyi şey kasa mı olur bakılabilir.
50-55k arası

Özür dilerim dikkatsizlik. Yani şöyle düzeltelim o zaman. Eğer sürekli evde olan biriysen masaüstü al sıkıntı yok. Ama ne bileyim laptop bence önemli bir kriter. Olması gerektiğini düşünüyorum.

Mesela şunu sorayım bütçe ne kadar her ikisi için de?
50-55k arası

4050 almasını tavsiye etmem zira 6gb bellek ekran kartları için yavaş yavaş yetersiz kalmaya başlıyor.

Minimum 4060 hatta o bütçeye 4070 bile olabilir yani.

50 bin bütçe baya iyi dostum laptop olarak gaming birşey istiyorsan 4050 indirimli cihaz kovala.

Monster Tulpar T7 V20.6.8 düşünüyorum rtx 4060 64gb ram ve 1tb ssd var​

4050 almasını tavsiye etmem zira 6gb bellek ekran kartları için yavaş yavaş yetersiz kalmaya başlıyor.

Minimum 4060 hatta o bütçeye 4070 bile olabilir yani.

Monster Tulpar T7 V20.6.8 düşünüyorum​

Yeni konular

Geri
Yukarı