Bilişim için Anadolu vs. Meslek Lisesi

turan000

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 9. sınıf bitti. 1. dönem 82, 2. dönem 76 ile bitirdim, Anadolu'da okudum.
Yazılımcı olmak istiyorum, sizce Anadolu'da mı kalayım yoksa mesleğe geçip bilişim mi okuyayım?
Hangisinde daha çok avantajım olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anadolu'da okuyup kendinizi geliştirip üniversitede hedefinizin üstüne gitmek daha faydalı olacaktır. Şu an meslek liseleri boş adamlarla dolu. Meslekde öğrenmezsiniz bilişim derslerinde oyun oynarsınız.

Dostum selam :) bende zamanında senin gibi düşünüp meslek lisesine gidip bilişim bölümü okudum. Meslek liselerinde göreceğin bilgisayar dersleri genelde temel düzeyde oluyor ve dedikleri gibi kafası aşırı boş insanlarla dolu sen kendin öğrenmek istesen bile sana karışacak çok kişi var ben bunları bizzat gördüm sınıfta uyuyan tiplerden tut sırf ilgi görmek için saçma sapan hareketler yapanlara kadar. Anlayacağın öyle bir hataya düşme sakın Anadolu liseni bitir sonrasında da kesinlikle 2 yıllık bilgisayar bölümlerine gitme kesinlikle 4yıllık bir adamakıllı bölümde oku 2 yıllıkda pek bir şey göstermiyorlar Photoshop, HTML, CSS ve ufak miktarda Java, JavaScript, C++ görüyorsun yani lisedekiyle hemen hemen aynı

Dostum selam :) bende zamanında senin gibi düşünüp meslek lisesine gidip bilişim bölümü okudum. Meslek liselerinde göreceğin bilgisayar dersleri genelde temel düzeyde oluyor ve dedikleri gibi kafası aşırı boş insanlarla dolu sen kendin öğrenmek istesen bile sana karışacak çok kişi var ben bunları bizzat gördüm sınıfta uyuyan tiplerden tut sırf ilgi görmek için saçma sapan hareketler yapanlara kadar. Anlayacağın öyle bir hataya düşme sakın Anadolu liseni bitir sonrasında da kesinlikle 2 yıllık bilgisayar bölümlerine gitme kesinlikle 4yıllık bir adamakıllı bölümde oku 2 yıllıkda pek bir şey göstermiyorlar Photoshop, HTML, CSS ve ufak miktarda Java, JavaScript, C++ görüyorsun yani lisedekiyle hemen hemen aynıyor.

Yorumun için teşekkürler mezun olduktan sonra ne yaptın?

Daha önce bu konunun aynısını kendim için açmıştım. Lise 1'de önce meslek lisesine gittim ve inan bana "meslek lisesine giden daha avantajlı" mevzusu hiç yok. Ortamından tut sana öğretmeleri gereken şeyi öğretememelerine, oradan tut bilgisayar odasındaki bilgisayarların çalışmamasına kadar hayatını ve gelecekte planladığın kariyerini berbat edecek bir okul türü. Ben ikinci dönem Anadolu'ya nakil aldırdım ve bir anda gençleştim diyebilirim. Sana tavsiyem Anadolu lisesine git ve üniversitede bilgisayar hakkında bir bölüm kazanmaya odaklan. İnsan yerine konulmuyorsun meslek liselerinde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(!)

Daha önce bu konunun aynısını kendim için açmıştım. Lise 1'de önce meslek lisesine gittim ve inan bana "meslek lisesine giden daha avantajlı" mevzusu hiç yok. Ortamından tut sana öğretmeleri gereken şeyi öğretememelerine, oradan tut bilgisayar odasındaki bilgisayarların çalışmamasına kadar hayatını ve gelecekte planladığın kariyerini berbat edecek bir okul türü. Ben ikinci dönem Anadolu'ya nakil aldırdım ve bir anda gençleştim diyebilirim. Sana tavsiyem Anadolu lisesine git ve üniversitede bilgisayar hakkında bir bölüm kazanmaya odaklan. İnsan yerine konulmuyorsun meslek liselerinde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(!)

Cevabın için teşekkürler şu an ne yapıyorsun.

Yorumun için teşekkürler mezun olduktan sonra ne yaptın?

YKS'ye girdim 315 puan yaptım şu anda üniversitede bilgisayar programcılığı okuyorum ve sana tavsiyem çok zorda kalmadığın sürece bu bölüme gelme. Sınıfımızda 60 öğrenci var bunların 40'ı ya sınıfta ya da 1-2 dersten kaldı alakaları yok bölümle öylesine gelmiş millet.

YKS'ye girdim 315 puan yaptım şu anda üniversitede bilgisayar programcılığı okuyorum ve sana tavsiyem çok zorda kalmadığın sürece bu bölüme gelme. Sınıfımızda 60 öğrenci var bunların 40'ı ya sınıfta ya da 1-2 dersten kaldı alakaları yok bölümle öylesine gelmiş millet.

Tamam abi Anadolu'da kalacağız o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı