Meslek lisesi vs Anadolu lisesi

m3qvlx

Centipat
Daha fazla  
İlk olarak herkese günaydın, tünaydın, iyi akşamlar. Ben şu an meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum, ileride ailem yazılım mühendisi olmak için beni meslek lisesine gönderdi fakat ben tercümanlık okuyup kendimi geliştirmek istiyorum. Bunun içinde Anadolu lisesinde dil bölümü okumam gerekiyor üniversite hayalim de var üstelik. Yardımcı olur musunuz?

Anadolu lisesinde illa dil bölümü okumana gerek yok. Kaldı ki gittiğin lise niteliksiz bir liseyse oradaki hocada aynıdır ve ben lisedeki dil bölümündeki hocalara açıkçası güvenmiyorum. Kendiniz çalışmayla da halledebilirsiniz.

İlk olarak herkese günaydın, tünaydın, iyi akşamlar. Ben şu an meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum, ileride ailem yazılım mühendisi olmak için beni meslek lisesine gönderdi fakat ben tercümanlık okuyup kendimi geliştirmek istiyorum. Bunun içinde Anadolu lisesinde dil bölümü okumam gerekiyor üniversite hayalim de var üstelik. Yardımcı olur musunuz?
Meslek tercihin icin AL daha uygun. Nakil olmaya calis.

niteliksiz bir AL lisesinde dil öğrenilmez bence ama üniversite ve tercihiniz açısından AL daha avantajlı olur.ayrıca yazılım mühendisliği için neden mesleğe gittiniz anlamadım.

Niteliksiz bir al lisesinde dil öğrenilmez bence ama üniversite ve tercihiniz açısından al daha avantajlı olur. Ayrıca yazılım mühendisliği için neden mesleğe gittiniz anlamadım.

Gittiğim meslek lisesin de 10. sınıfta 2 bölüme ayrılıyorduk yazılım ve donanım diye ailem yazılım'ı seçip beni yazılım mühendisi yapmaya çalıştırıyordu bu yüzden meslek lisesinde'idim.

Yeni konular

Geri
Yukarı