Bilişim mağazalarında çalışma

Vasconcelos

Centipat
Merhabalar. Bu sene üniversitem bitiyor ve yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Ancak yüksek lisans genelde haftada 2 gün oluyor. Ve yaz tatilinde de boş durmak istemiyorum. Vatan Computer, Teknosa ve Mediakarkt gibi yerlerde çalışmayı çok istiyorum. Hem fotoğraf makineleri, bilgisayarlar ve cep telefonları konusunda bilgim var. Ancak en çok fotoğraf makineleri konusunda bilgim var ki, 6 yıldır hobi mahiyetinde fotoğrafçılık yapmaktayım. Bunun dışında az çok bilgisayar ve cep telefonlarından da anlarım. Daha önce bu tür sektörlerde iş deneyimim olmadı. Acaba işe alınmam mümkün müdür? Çalışan ya da çalışan tanıdığı olan varsa işe giriş serüveninizi rica etsem benimle paylaşır mısınız? Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece yazın çalışmaya pek uygun bakmazlar bu sektörde genelde. Yani sıradan bir reyon görevlisi olmayacaksın sonuçta. Bazılarının sorularına cevap verebilen biri olmalısın. Bu yüzden sezonluk değil de uzun süreli çalışmanı bekleyebilirler bence.

Ben yaz tatilinin başında Kariyer.net'den başvurmuştum Acer firmasına ve sektöre bu şekilde girdim part time olarak. Şuan Asus'a geçtim hala part time olarak devam ediyorum. Mağazalarda bulunan Canon, Nikon, Sony tarzı firmaların tanıtım görevlilerine de danışabilirsiniz. Eleman arandığında genelde onların da bilgisi oluyor, veya sizin için firmanın bölge sorumlusuyla da görüşebilirler. Bunun haricinde mağaza bünyesinde çalışmak istiyorsanız yine mağaza görevlilerine bir danışın derim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ben yaz tatilinin başında Kariyer.net'den başvurmuştum Acer firmasına ve sektöre bu şekilde girdim part time olarak. Şuan Asus'a geçtim hala part time olarak devam ediyorum. Mağazalarda bulunan Canon, Nikon, Sony tarzı firmaların tanıtım görevlilerine de danışabilirsiniz. Eleman arandığında genelde onların da bilgisi oluyor, veya sizin için firmanın bölge sorumlusuyla da görüşebilirler. Bunun haricinde mağaza bünyesinde çalışmak istiyorsanız yine mağaza görevlilerine bir danışın derim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Fazlasıyla yardımcı oldunuz. Bir soru sormak istiyorum. Siz Asus'un servisinde mi çalışıyorsunuz acaba? Bu yönde bir sorum olacaktı da.

Fazlasıyla yardımcı oldunuz. Bir soru sormak istiyorum. Siz Asus'un servisinde mi çalışıyorsunuz acaba? Bu yönde bir sorum olacaktı da.
Hayır, şu anda Teknosa mağazasında Asus tanıtım görevlisi olarak çalışıyorum. Satış yapıyorum yani. Yine de sorunuzu sorun, belki yardımcı olabileceğim bir konudur.

Hayır, şu anda Teknosa mağazasında ASUS tanıtım görevlisi olarak çalışıyorum. Satış yapıyorum yani. Yine de sorunuzu sorun, belki yardımcı olabileceğim bir konudur.

Hepsiburada'dan ASUS dizüstü bilgisayar satın aldım. Ancak bilgisayar ekranını açarken menteşe ve ekran kısmından "tık" diye ses çıkıyor sürekli. 1 haftanın ardından servise verdim ve değişim talebinde bulundum.
Sizce olumlu yanıt alma ihtimalim var mıdır?

Hayır, şu anda Teknosa mağazasında ASUS tanıtım görevlisi olarak çalışıyorum. Satış yapıyorum yani. Yine de sorunuzu sorun, belki yardımcı olabileceğim bir konudur.

Ekran kapağını kaldırırken yani tık sesi çıkıyor. Bu modelde olan bir özellik de değil başka kullanıcılarda bu sorun yok ve bilgisayar 1 haftalık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada'dan ASUS dizüstü bilgisayar satın aldım. Ancak bilgisayar ekranını açarken menteşe ve ekran kısmından "tık" diye ses çıkıyor sürekli. 1 haftanın ardından servise verdim ve değişim talebinde bulundum.
Sizce olumlu yanıt alma ihtimalim var mıdır?

Ekran kapağını kaldırırken yani tık sesi çıkıyor. Bu modelde olan bir özellik de değil başka kullanıcılarda bu sorun yok ve bilgisayar 1 haftalık.
Bu sıkıntıyı yaşayan insanlarla bazen karşılaşıyorum ama ne desem boş olur, değişim isteği kabul edilen de var edilmeyen de. Servisin insafına kalıyor maalesef.

Ben daha önce Mediamarkt için yaz tatilinde çalışabilecek eleman alımı var mı diye sormuştum fakat kısa süreli tercih etmediklerini söylemişlerdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı