Bilişim sistemleri mühendisliği okunur mu?

st4rwh

Femtopat
Daha fazla  
Hedefim yazılımdı ama yaptığım sıralamalarla iyi bir üniversite tutmuyor. Onun yerine ortalama bir üniversitede bu bölüm mantıklı mı?

Sakarya Muğla ve Kocaeli aslında ama sadece Muğla'ya girebilirim gibi gözüküyor.
Aga bölüm yazılım+yönetim derslerinden oluşuyor ama tutyorsa düz yazılım ya da bilgisayar falan yaz yeni açılacak bölümleri üstlere yaz sonlara doğru burayı da yazarsın.

O şehirlerde üniversite okunmaz okuyacaksanız Ankara Eskişehir İzmir İstanbul seçin. Bu şehirler dışında kaliteli üniversite ortamı, kadrosu, networkü yok.

Puan tutmuyorsa mecbur ayrıca üniversite ortamı falan bence yazılımcı adam için çok da öncelikli değildir. Şahsen okuldan yurda yurttan okula giderim ihtiyaçlar için de haftada 1 2 kere de şehre giderim tamamdır.

Puan tutmuyorsa mecbur ayrıca üniversite ortamı falan bence yazılımcı adam için çok da öncelikli değildir. Şahsen okuldan yurda yurttan okula giderim ihtiyaçlar için de haftada 1 2 kere de şehre giderim tamamdır.

Üniversite ortamından kastettiğim partilemek falan değil. Harvarddaki öğrenciler ile Türkiye'nin en iyisi Koç üniversitesindeki öğrenciler aynı düzeyde mi mesela, hangi ortamda daha çok gelişir daha iyi network oluşturur daha iyi bir geleceğe sahip olursun ortamdan kastettiğim bu. İstanbul'da okumak ile Burdur'da ya da herhangi bir tabela üniversitesinde okumak aynı değil. En basit örnek olarak İstanbul'da turist dolu turistik yerlere gider yabancılarla ingilizce pratiği yapar yabancı arkadaşları belki sevgilisi olur Burdur'da ingilizceyi nereden nasıl pratik edecek dil kursu bulmakta bile zorlanır.

Üniversite ortamından kastettiğim partilemek falan değil. Harvarddaki öğrenciler ile Türkiye'nin en iyisi koç üniversitesindeki öğrenciler aynı düzeyde mi mesela, hangi ortamda daha çok gelişir daha iyi network oluşturur daha iyi bir geleceğe sahip olursun ortamdan kastettiğim bu. İstanbul'da okumak ile Burdur'da ya da herhangi bir tabela üniversitesinde okumak aynı değil. En basit örnek olarak İstanbul'da turist dolu turistik yerlere gider yabancılarla İngilizce pratiği yapar yabancı arkadaşları belki sevgilisi olur Burdur'da ingilizceyi nereden nasıl pratik edecek dil kursu bulmakta bile zorlanır.

Tabii katılıyorum dediğinize ama puanım tutmadığı için başka yerlere gitmek istiyorum. O yüzden Muğla'da okuyabilirim diye düşünüyorum. Belki ilk sene zorlarsam yatay geçişle başka bir yere gidebilirim. Bu yüzden sormuştum aslında.

Geri
Yukarı