BİM çalışanları ne kadar ücret alıyor?

Ne okumayı düşünüyorsunuz
Yazar olmak istiyorum ancak yazarlık kursları gibi yerleri hiç hoş bulmayan biriyim. İnsan ruhuna bakışımı, empatimi geliştirebilmek amaçlı psikoloji okuyacağım. Ha becerirsem tıpla birlikte psikoloji okuyup neden psikiyatrist olmayayım?

Ben de aynı durumdayım ne yazık ki😄ailem bim veya a-101'de işe başlamamı istiyor. Umarım derslere odaklanabilirim çalışırken çünkü meslek olarak yapmayacağım bu işi gelecekte.
A-101 değilde BİM'e girmeye çalış. BİM bir tık daha iyi A-101'e göre. Parası iyi ama kasa açığı çıkarmamaya çalış. Yoksa ay sonu üzülürsün. 🙂

Herkes öyle diyor hocam. Ayrı konu açmak gerek diye uyarılmayacaksak anlatır mısınız aralarındaki farkları?
Mağazada eleman sıkıntısı olur hep. Etiket fiyatı değişimi, raf düzeni vs gibi sorunlar oluşur. Kasaya mı yetişeceksin yoksa etiket mi döneceksin. Ben 2 katlı 101 markette çalışıyorum. Markette 5 kişi var. Biri MS, biri MSY zaten. Kaldı 3 kişi, biri yeni zaten, 2 kişiyle mağaza çevirmeye çalışıyoruz. Ayrıca etiket hep kasada yanlış olur. BiM'de çalışan sayısı daha fazla olduğu için bu tür sorunlar nadir yaşanır.

Güzel tarafı büyük markette çalıştığım için geçen ay yirmisinde 500 TL civarında prim yattı, artı 5.450 TL maaş aldım. Bu ay zamlı maaş alacağım. Tahminim 7.500 falan olacak.

Mağazada eleman sıkıntısı olur hep. Etiket fiyatı değişimi, raf düzeni vs gibi sorunlar oluşur. Kasaya mı yetişeceksin yoksa etiket mi döneceksin. Ben 2 katlı 101 markette çalışıyorum. Markette 5 kişi var. Biri ms, biri msy zaten. Kaldı 3 kişi, biri yeni zaten, 2 kişiyle mağaza çevirmeye çalışıyoruz. Ayrıca etiket hep kasada yanlış olur. BİM'de çalışan sayısı daha fazla olduğu için bu tür sorunlar nadir yaşanır.

Güzel tarafı büyük markette çalıştığım için geçen ay yir misinde 500 TL civarında prim yattı, artı 5.450 TL maaş aldım. Bu ay zamlı maaş alacağım. Tahminim 7.500 falan olacak.

BİM'i 6930TL yaptılar hocam bugün ek olarak 250TL BİM para veriyorlar sadece BİM'de geçiyor bu para da.

Belki ona da zam gelir ve ben A101'e de başvuru yapmıştım ve bana asgari ücret veriyorlar demişlerdi ama zam gelecek denmişti 7.500 umarım olur.

Bir de ek olarak neden 500TL prim dağıttılar.

Yazar olmak istiyorum ancak yazarlık kursları gibi yerleri hiç hoş bulmayan biriyim. İnsan ruhuna bakışımı, empatimi geliştirebilmek amaçlı psikoloji okuyacağım. Ha becerirsem tıpla birlikte psikoloji okuyup neden psikiyatr olmayayım?

Umarım olabilirsiniz.

Herkes öyle diyor hocam. "ayrı konu açmak gerekli." diye uyarılmayacaksak anlatır mısınız aralarındaki farkları?

Kasa açığı dikkatli olursan çok çıkmıyor ben ortalama 1 aydır çalışıyorum yani bu ay girdim işe ve maalesef ilk girdiğim günden beri kasadayım çok kötü gelmiyor bana kasa bazıları bayağı bir kötülüyor ama bana o kadar zor gelmiyor veya sıkıcı tabii ki de bazen kafayı yiyorsunuz ama o an çalışma arkadaşlarınızdan birini çağırırsanız sizin yerinize kısa süreli de olsa yardımcı olacaktır. Açık konusuna gelirsekde ben şu ana kadar 10TL açık çıkardım. Tamamen dikkatli olman lazım tabii dikkatli olurken de yavaş olmaman lazım.

Son düzenleme:
Ve her BİM market öyle mi bilmiyorum ama 3-4TL açığı pek takmıyorlar eğer o an çıkartıp verirseniz çıkan açığı açık çıkmamış gibi gözükecektir. Ve ay sonu çok fazla tutarda açık çıkarmazsanız istemiyorlar diye biliyorum tabii BİM'den BİM'e değişir.

Mağaza 2 katlı olduğu için cirosu yüksek. Ayrıca çevrede market vs olmadığı için mağaza genellikle kalabalık oluyor. Satışlarımız diğer 101 marketlere göre yüksek.

Anladım benim de ilk girdiğim BİM'de öyleydi bayağı yoğundu normal BİM'lere göre farklı saatlerde kapanıyordu. Ama şu an girdiğim BİM gayet rahat.

Bu ay zamlı maaş alacağım. Tahminim 7.500 falan olacak.

Kolay gelsin hocam.

BİM'de çalışan sayısı daha fazla olduğu için bu tür sorunlar nadir yaşanır.

Bu arada bilgi için teşekkür ederim.

250TL BİM para veriyorlar sadece BİM'de geçiyor bu para da.

250 TL'ye çok şey alınmaz ama maaş idare eder en azından.

Açık konusuna gelirsekde ben şu ana kadar 10TL açık çıkardım. Tamamen dikkatli olman lazım tabii dikkatli olurken de yavaş olmaman lazım.

Alışılır zaten zamanla. Çok dalgınlığa gelmezse hiç açık çıkmaz bence.

Kolay gelsin hocam.

Bu arada bilgi için teşekkür ederim.

Alışılır zaten zamanla. Çok dalgınlığa gelmezse hiç açık çıkmaz bence.

Aynen öyle zaten ilk girdiğim gün çıkmıştı açığım.

Evet öyle ama belki ona da zam getirirler çünkü her gün her ürüne neredeyse zam geliyor onu da 500TL yapsalar çok iyi olur.

Geri
Yukarı