BİM'den çalınan 20 TL'lik ürün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki neden Hırsızı savunuyorsunuz? O zaman siz de işe iştirak ediyorsunuz.

Yardım istemiş gelmişsiniz hemen hırsızı savunuyorsunuz falan demişsiniz. Sokağa çıkmasam İsveç'te falan yaşıyoruz sanacağım sayenizde. Adaleti öyle bir anlatıyorsunuz ki şaşıyor insan.

Abi 20 TL'lik ürünü de çalma ya. Ya 20 TL.
Hiç çalmasın orası ayrı konu zaten de.
10 TL*

Fazla acımasızlar ama benzer bir şey başıma geldi. 4 kişi piknik yapıcaktık. İki tane arkadaş biz şu marketten bir şeyler alıp gelelim dediler. Biz iki kişi oturduk bekliyoruz. Yarım saat geçti arıyoruz açmıyorlar. En sonunda koşa koşa geldiler. Hırsızlık yapıp yakalanmışlar market çalışanları da telefona el koyup 200 TL getirmezseniz vermeyiz demişler. Bir saat vermişler. 100 TL'yi ben verdim. Geri kalan 100 TL'yi de kendi koydu. Ucuz yırttılar yine.
İki çikolata için 600 TL fazla hem. Herkes de sanki cennetliklermiş gibi linçlemişler. Ergenlik psikolojisi. Hiç mi sakız çalmadınız siz de?

Çikolata bu kadar büyük tepki alıyorsa, bakalım bakalım. Ergenliğe verip geçin. Arkadaşa da güzel ders olmuş. Boş linçlemişsiniz.

Boş linçlemiyoruz şimdi basit çikolata deyip geçebiliriz fakat şimdi onu yapan ileride büyüğünü yapar. Bunun bir sürü örneği var. Küçük bir hırsızlıkla başlayıp sonu çok kötü biten kişiler var.

Yardım istemiş gelmişsiniz hemen hırsızı savunuyorsunuz falan demişsiniz. Sokağa çıkmasam İsveç'te falan yaşıyoruz sanacağım sayenizde. Adaleti öyle bir anlatıyorsunuz ki şaşıyor insan.

Bu arada arkadaşınız polis çağırılmadığına dua etsin, 600 TL ile yine iyi kurtarmış. Bulsun bir şekilde ödesin yapacak başka bir şeyi yok, polise verilmekten iyidir.

Böyle kelimeler bazen yasaklı olabiliyor.

Bir şey demeyeyim diyorum ama burada beni boş linçleyen insanlara söylüyorum ben bir şey çalmadığımı belirttim bunu yapmak asla aklımın bir ucundan geçmediğini de belirttim ama hala gelip beni linçleyen şahıslar var anlamıyorum cidden ülkede her gün yaşanan olaylara laf yok burada herkes başımıza adalet bekçisi kesildi bravo cidden hiçbir şey demek istemiyorum herkes haddini bilsin lütfen.

Çikolata bu kadar büyük tepki alıyorsa, bakalım bakalım. Ergenliğe verip geçin. Arkadaşa da güzel ders olmuş. Boş linçlemişsiniz.

Ne kadar saçma ve gereksiz düşünce tipi. Ergenliğe verip geçin demek nedir? Ya bu olayı yapan kişi sırf böyle denildiği için yapmaya devam etse ve daha büyük şeyler yapmaya başlasa o durumda ne diyeceksiniz yine mi ergenliğe verip geçin? Bu yaşlarda böyle şeyler yapmaya başlanıldı ise bunun önünü bir şekilde caydırıcı bir şeyle kapatmak gerek. Hepimiz ergen olduk buradan kaç kişi gidip bir yerden ürün çaldı Allah aşkına.

Her gün arkadaşınız gibi bir kişi 20₺'ilk ürün çalsa ayda 30 günden 600₺ yapar. Bu ücret çalışanlardan kesiliyor ve gerçekten çok saçma bir sistem. Fakat çalışanlarda vicdan yapıp parasını istiyorlar, siciline işlemesin diye şikayetçi olmuyorlar. Ben çalışan olsaydım babam bile çalsa şikayetçi olurdum kimseye acımazdım. Hırsızdan para istesen gider başka yerden çalar onu getirir sana.

Ne kadar saçma ve gereksiz düşünce tipi. Ergenliğe verip geçin demek nedir? Ya bu olayı yapan kişi sırf böyle denildiği için yapmaya devam etse ve daha büyük şeyler yapmaya başlasa o durumda ne diyeceksiniz yine mi ergenliğe verip geçin? Bu yaşlarda böyle şeyler yapmaya başlanıldı ise bunun önünü bir şekilde caydırıcı bir şeyle kapatmak gerek. Hepimiz ergen olduk buradan kaç kişi gidip bir yerden ürün çaldı Allah aşkına.

Kendisinin bir daha böyle bir şey yaptığını gördüğüm an polise bizzat kendim şikayet edeceğim zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı