BİM'den çalınan 20 TL'lik ürün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatında hiç günah işlememiş gibi davranan duyarcılar gelmiş gene konuya. Herkes hata yapar, burada hata yapmamış gibi davranıp konu sahibine ahkam kesmeye gerek yok.

İki çikolatanın neden 20 TL olduğunu sorgulamıyorlar da bunun çalınmasına tepki gösteriyorlar. Tamam çalmak da doğru değil ama ilk düşünmemiz gereken neden iki adet çikolatanın 20 TL olduğu. Bunu sorgulamaya başlarsak işte o zaman bir şeyler yerine oturmaya başlar.

Hayatında hiç günah işlememiş gibi davranan duyarcılar gelmiş gene konuya. Herkes hata yapar, burada hata yapmamış gibi davranıp konu sahibine ahkam kesmeye gerek yok.

İki çikolatanın neden 20 TL olduğunu sorgulamıyorlar da bunun çalınmasına tepki gösteriyorlar. Tamam çalmak da doğru değil ama ilk düşünmemiz gereken neden iki adet çikolatanın 20 TL olduğu. Bunu sorgulamaya başlarsak işte o zaman bir şeyler yerine oturmaya başlar.

Sorgulama işlemlerini gidip oy verirken yaparsın bunu burada konuşmanın anlamı yok ve açılan konu onun hakkında değil. Duyarla ne alakası var hem? Yolda birisi paranı/eşyanı çalsa hata yapmış boş ver diye geçip gidecek misin?

Bence kinder parasını ödememesi daha iyi olur. Siciline işlense onun için daha kötü olacaktır.

Tüm açığı ödemek zorunda değil. Tamamen korkutma amaçlı bunu söylemişler. Çalışanlar aklı sıra kendi hatalarını (600 TL'lik açık) arkadaşınıza kitlemeye çalışıyorlar.

Hocam arkadaşınızı savunmanın manası yok. Öğrenmiş oldu, çaldığından daha fazla ödersin cümlesini tam anlamıyla öğrendi. Bir daha çalmaya bir yerleri yemez.

Sorgulama işlemlerini gidip oy verirken yaparsın bunu burada konuşmanın anlamı yok ve açılan konu onun hakkında değil. Duyarla ne alakası var hem? Yolda birisi paranı/eşyanı çalsa hata yapmış boş ver diye geçip gidecek misin?
Kardeşim çalması doğru değil diyorum zaten, ama bu kadar linç gereksiz. Sayfanın 2-3 sayfası zaten linç dolu, hepsi birbiri ile aynı sonuca varan cümleler. Ne gerek var aynılarını yazmaya?

Sanki herkes bu konunun açılmasını bekliyormuş gibi gelip birden linç etmişler, elbette ki duyar. Duyar değil de ne? Herkes sütten çıkmış ak kaşık sanki.

8, 50 lira vermek yerine çalmayı mı tercih etmiş arkadaşın? Ayrıca 600 TL yine iyi. En azından sabıkalı da olmamış olur herhangi bir ceza da çekmez.

O benim arkadaşımın düşüncesizliği zaten başına bu geldikten sonra çok korktuğundan bir daha böyle bir şey yapmayacağını söyledi ve eminim ki dersini aldı yeter artık arkadaşlar konuyu açtığıma pişman oldum beni linçlemeyin lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı