Bina içi fiber bağlantısını kim yapar?

Evine kablo gelmemesi senin suçun değil. Ya binayı yapan firmanın işgüzarlığı ya da altyapıyı. Türk Telekom’la görüş. Sorunu anlat, ekibiniz geldi ama evime kablo çekmedi diye. Çekmek zorunda değiller derlerse; siz de önce Şikayetvar’a yazın. Ardından site yönetimiyle görüşme sağlayın. Çözemezlerse ev sahibinizle görüşün. Bu tip olayların yükü kirayıca yüklenmez.

Az önce Türk Telekom il müdürlüğü ile konuştum. Ankastreye kadar bizim yükümlülüğümüzde gerisi şahsa aittir diye. Bende ses kaydı aldım bizzat BTK'ya ileteceğim dedim. Yahu arkadaş ben öğrenciyim yapılmaz ki öğrenciye bu 🙂 kısacası çekmek zorunda değilleri bırakın çekmiyoruz dedi müdürlük. Elektrikciyi arasanız iyi olur dediler.

Her eve veya daireye ücretsiz kablolar çekilmeli diye biliyorum. Kimseden ben elektrikçi ye 150 TL para verdim o geldi çekti diye bir şey duymadım ve ben öğrenciyim o parayı da veremem. Teşekkürler yardımlarınız için.
Daireye giden kablo ister fiber olsun ister bakır olsun iç tesisata girdiği için sorumluluğu yasal olarak daire sahibine aittir.

TT bile çoğu zaman fiber kabloyu bina sakinlerine teslim edip, elektrikçi ile anlaşmasını söylüyor.

İşin diğer kısmına gelirsek, bu arkadaşlar kurulum ücretini babalarının hayrına mı alıyor ? Uğraşmak istememişler. O kabloyu dairenize çekmeleri en fazla 20dk ya sürer ya sürmez.
Az önce Türk Telekom il müdürlüğü ile konuştum. Ankastreye kadar bizim yükümlülüğümüzde gerisi şahsa aittir diye. Bende ses kaydı aldım bizzat BTK'ya ileteceğim dedim
BTK'ya iletmeniz işe yaramaz. İsterseniz mahkemeye gidin, yasal sorumlu sizsiniz ama sizden kurulum ücreti alıyorlarsa o kabloyu daireye getirmesi gereken TurkNet'in kendisidir.

@Ulunay Hocam gerek Superonline gerek TT bağlattım. İkisinde de bodrum kattaki kutudan evime kablo çektiler. Tek bir laf etmediler. Bu dediğim yaklaşık 10 seneden fazla oluyor. Belki de yüklerini(!) hafifletmek istemişlerdir. :) Dediğiniz gibi; daire sahibine yüklenmesi gerek bir sorun. Kiracının bir şey ödemesine gerek yok.

@Ulunay Hocam gerek Superonline gerek TT bağlattım. İkisinde de bodrum kattaki kutudan evime kablo çektiler. Tek bir laf etmediler. Bu dediğim yaklaşık 10 seneden fazla oluyor. Belki de yüklerini(!) hafifletmek istemişlerdir. :) Dediğiniz gibi; daire sahibine yüklenmesi gerek bir sorun. Kiracının bir şey ödemesine gerek yok.
Kiracı kısmına pek karışamıyorum, malum ülkede ev sahipleri kan emici gibi.

Benim kanıma dokunan kısım insanlardan kurulum ücreti adı altında para isteyip bir kabloyu daireye getirememeleri.

TT ve SOL genelde kampanya kapsamında bunu ücretsiz yaptıkları için sorun olmuyor.

Daireye giden kablo ister fiber olsun ister bakır olsun iç tesisata girdiği için sorumluluğu yasal olarak daire sahibine aittir.

TT bile çoğu zaman fiber kabloyu bina sakinlerine teslim edip, elektrikçi ile anlaşmasını söylüyor.

İşin diğer kısmına gelirsek, bu arkadaşlar kurulum ücretini babalarının hayrına mı alıyor? Uğraşmak istememişler. O kabloyu dairenize çekmeleri en fazla 20dk ya sürer ya sürmez.

BTK'ya iletmeniz işe yaramaz. İsterseniz mahkemeye gidin, yasal sorumlu sizsiniz ama sizden kurulum ücreti alıyorlarsa o kabloyu daireye getirmesi gereken TürkNet'in kendisidir.

Yani diyorsunuz ki sizden kurulum ücreti alan firmayı şikayet edin? Burada Türk Telekom sorumlu değil TürkNet sorumlu? O zaman BTK'ya kurulum ücreti alıp kurulumu yapmadığını şikayet etsem bir çözüm alamaz mıyım?

Yani diyorsunuz ki sizden kurulum ücreti alan firmayı şikayet edin? Burada Türk Telekom sorumlu değil TürkNet sorumlu? O zaman BTK'ya kurulum ücreti alıp kurulumu yapmadığını şikayet etsem bir çözüm alamaz mıyım?
Hocam, istediğiniz kuruma şikayet edin ama ülkemizde en fazla verilen ceza kınama, uyarı vs. oluyor. Hadi BTK sizin adınıza olumlu karar verdi diyelim, işleme alınması en az 1 ay.

Tüm sektör bu şekilde. Sadece TukNet'e has bir durum değil.

BTK benim gözümde fiyatlara zam yapılırken 1 günde onay veren ama konu vatandaş olunca umursamayan bir kurumdur.

Yeni konular

Geri
Yukarı