Binamda altyapı gözükmüyor

Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Destek Uzmanı
Maalesef Türk Telekom müşterisiyim. TurkNet'e geçmeye çalışıyorum ama binamda altyapı gözükmüyor. Eve dışarıdan modeme kablo gelerek internet bağlandı. TurkNet bana ya farklı bir adres göstererek internet bağlandığını veya arka planda bir sabit telefon olduğunu söylediler. Türk Telekom'u aradığımda ikisinin de olmadığı söylendi. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Daha önce aynı sorunu yaşayan biri varsa tecrübesini paylaşırsa sevinirim.

Türk Telekom Müdürlüğü'ne dilekçe verebilirsiniz. Ne zaman geleceği ise belli olmuyor.

Maalesef Türk Telekom müşterisiyim. TurkNet'e geçmeye çalışıyorum ama binamda altyapı gözükmüyor. Eve dışarıdan modeme kablo gelerek internet bağlandı. TurkNet bana ya farklı bir adres göstererek internet bağlandığını veya arka planda bir sabit telefon olduğunu söylediler. Türk Telekom'u aradığımda ikisinin de olmadığı söylendi. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Daha önce aynı sorunu yaşayan biri varsa tecrübesini paylaşırsa sevinirim.

Hocam arkadaşın dediği gibi altyapı için dilekçe verebilirsiniz. Benim okuduğum şehirde evim 0 binaydı 15 günde yaptırdım ben, mahallede kutu varsa oradan çekiyorlar binaya zaten. Ailemin evinde de port yoktu dilekçe verdim 2 sene oldu hala Redbox kullanıyorum mecburen. Sürpriz yumurta yani artık bahta ne çıkarsa.

Evde TürNet internetini kullanıyorum, TürkNet sitesinden hız sorgulama yaptığımda altyapı bulunmamaktadır diyor. Belki bunun gibi bir hatadır sizinki de.

Evde TürNet internetini kullanıyorum, TurkNet sitesinden hız sorgulama yaptığımda altyapı bulunmamaktadır diyor. Belki bunun gibi bir hatadır sizinki de.

Siz bağlattıktan bir dönem sonra port tükenmiş de olabilir hocam. Benim komşularımda vs kablolu internet var ama ben bağlatamıyorum altyapı yok diye. Bana internet verecek portları yok bölgede boş olarak. Öyle bir durum olabilir sizinki de.
(Ben de alt yapı bulunmamaktadır yazısıyla karşılaşıyorum çünkü.)

Siz bağlattıktan bir dönem sonra port tükenmiş de olabilir hocam. Benim komşularımda vs kablolu internet var ama ben bağlatamıyorum altyapı yok diye. Bana internet verecek portları yok bölgede boş olarak. Öyle bir durum olabilir sizinki de.
(Ben de alt yapı bulunmamaktadır yazısıyla karşılaşıyorum çünkü.)
Olabilir, belki arkadaşın durumu da aynıdır.

Muhtemelen port yok. Direk geçiş yapabilirsiniz.
geçiş yapmak için abone numaramı söylediğimde yine altyapı yok hatası alıyorum o yüzden geçiş yapamıyorum ve evet boş port yok. Türk nete göre ya başka bir adres tanımlanmış türk telekom tarafından veya arka planda bir sabit telefon var. Ama türk telekom 2 durumun da olmadığını söylüyor.

Başımdan geçen olayları ekliyim diğer arkadaşlar için. Bölgemdeki Türk telekom merkezine ulaştım bir şekilde ve benim bağlı olduğum internet kutusunun sisteme kayıtlı olmadığı gün içerisinde geleceği söylendi. Daha sonra bakalım neler olucak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı