Binance stop limit hakkında

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba, Binance'de örneğin bir coinin fiyatı 5.000 TL (Beş bin TL).
Ben 5.500 TL ye geldiğinde coinimi satma emri verdim ama yanlışlıkla "Beş bin beş yüz" yerine "5 TL 50 kuruş" olacak şekilde yazdım.
Coinin fiyatı zaten "Beş bin" TL iken, sırf ben öyle yazdım diye Beş TL 50 Kuruş'a satabilir mi?

1618087707770.png

1618087720207.png

1618087734048.png

Buradan emri deaktif edebilirsiniz.

Merhaba, Binance'de örneğin bir coinin fiyatı 5.000 TL (Beş bin TL).
Ben 5.500 TL ye geldiğinde coinimi satma emri verdim ama yanlışlıkla "Beş bin beş yüz" yerine "5 TL 50 kuruş" olacak şekilde yazdım.
Coinin fiyatı zaten "Beş bin" TL iken, sırf ben öyle yazdım diye Beş TL 50 Kuruş'a satabilir mi?
Satmaz bence. Siz zaten daha pahalı olduğunda satma emri veriyorsunuz.
Yanlış anladiniz sanırım.

Siz 5,50 TL'ye Emir verdiniz diyelim. Tam emri verdiğiniz anda coinin fiyatı 5,50 TL'nin üstündeyse anlık olarak o fiyattan satış gerçekleşir. Diyelim ki siz satış emri koydunuz 6 TL için, bastığınız anda coin de 4997 TL olsun. 6 TL'nin üstünde bir fiyat olduğu için coininiz 4997 TL'ye hemen satılır. Düşündüğünüz gibi 6 TL kazanmazsınız, 4997 TL kazanırsınız.
Çok önemli not: Binance'da bu sistem böyle çalışmıyor olabilir. Siz 6 TL yazdığınız için fiziksel satış gibi algılanıp 6 TL'ye en düşük alış emri veren kişi alıyor olabilir. Denemeden bilemiyorum.

Yanlış anlamadıysam bende yorumlayayım. Coinin fiyatı 5000 TL. Siz yanlışlıkla 5 TL'de sat dediniz. Satar. Eğer 6000 TL'de sat derseniz. Coinin fiyatının 6000 TL'ye çıkmasını bekler, çıktığı anda satar. Yani yanlışlıkla 5000 TL'lik coininiz çöp olur.

Siz 5,50 TL'ye Emir verdiniz diyelim. Tam emri verdiğiniz anda coinin fiyatı 5,50 TL'nin üstündeyse anlık olarak o fiyattan satış gerçekleşir. Diyelim ki siz satış emri koydunuz 6 TL için, bastığınız anda coin de 4997 TL olsun. 6 TL'nin üstünde bir fiyat olduğu için coininiz 4997 TL'ye hemen satılır. Düşündüğünüz gibi 6 TL kazanmazsınız, 4997 TL kazanırsınız.
Çok önemli not: Binance'da bu sistem böyle çalışmıyor olabilir. Siz 6 TL yazdığınız için fiziksel satış gibi algılanıp 6 TL'ye en düşük alış emri veren kişi alıyor olabilir. Denemeden bilemiyorum.
Aradığım cevap buydu teşekkürler :)
Diğer cevaplayanlarada teşekkür ederim.
Yanlış anlamadıysam bende yorumlayayım. Coinin fiyatı 5000 TL. Siz yanlışlıkla 5 TL'de sat dediniz. Satar. Eğer 6000 TL'de sat derseniz. Coinin fiyatının 6000 TL'ye çıkmasını bekler, çıktığı anda satar. Yani yanlışlıkla 5000 TL'lik coininiz çöp olur.
@aliwild517 ne güzel gönlüme soğuk su serpmişti hocam ne yaptın şimdi :D

Sen stop-limit demişsin. Şimdi coinin fiyatı 5000 tl diyelim . Stop-limit koyuyorsun. 4500tl de satsın diye. Gece uyudun sabah uyandın. Eğer coinin fiyatı 4500 tl ve 4500in altına düşmezse satmaz. Eğer düşerse satar. Benim yukarıda açıkladığım normal limit işlemi.

Hangi şekilde gerçekleştiğinden emin olmak için Emir geçmişinden kontrol edip bakar mısınız?

Ben işlemlerimi çoğu zaman limit emrinden yapmıştım. Şöyleki geçen hafta hiç param kalmadı. 50 tl çekeyim dedim acil lazımdı. Hot coin vardı bende. Zaten satış ekranında elle de fiyatı girebiliyorsun, anlık dalgalanmalardan dolayı coini bir türlü satamadı. Bende anlık fiyatın biraz altına elle fiyat girdim ve coini sattı. 0.24000 dolaylarındaydı ben elle 0.23550 girmiştim, anında satmıştı. Burda eğer satış fiyatını 0.50 yazsaydım, coinin 0,50 ye gelmesini beklerdi.

Stop-limit olayıda apayrı. Kendini korumak için kullanıyorsun. Belli fiyata(kendi girdiğin) geldiğinde sistem otomatik satıyor. O fiyata gelmezse satmıyor. Yani sabah uyandığında 5000 tln bi bakmışşsın 50 tl olmasın diye.

Binanceda alım satım ekranında Limit emri- stop limit- piyasa limiti ve OCO diye bir seçenek var. Diğerlerini bende bilmiyorum hala acemiyim açıkçası ama az çok basit şeyleri anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı