Binance vs Binance TR

Fatihh Özcan

Hectopat
Kripto paraya yatırım yapmayı düşünüyoruz. Birkaç sorum olacak.
1. Binance tamamen güvenilir mi? T.C. kimlik nodan doğum tarihine kadar istediği için emin olamadım.
2. Binance TR mi indirmeliyim? Binance mı?
3. hangi kripto paraya yatirim yapmamı önerirsiniz?

1. Binance tamamen güvenilir hali hazırda 5 haneli paralar üzerinde yatırım yapmış bulunmaktayım.
2. Binance TR'de çoğu alt coin mevcut değil yani seçenek çok sınırlı ancak normal binance üzerinde ise Papara, Ininal gibi kartlardan yatıramıyorsunuz parayı. Bu yüzden normal banka kartı kullanmak zorundasınız.
3. Kendim için konuşacak olursam ben çoğu zaman kendim araştırma yapıp yatırım yapıyorum. Başkasının önerisi bile olsa araştırma yapmanı öneririm.

Binance kullanın Binance güvenilirdir Binance de neredeyse tüm coinler var Binance TR'de 3 5 coin var internette araştırarak hangi coine yatırım yapacağınızı bulabilirsiniz.

1. Binance tamamen güvenilir mi? T.C. kimlik nodan doğum tarihine kadar istediği için emin olamadım.
1. Hiç bir kripto para borsası TAMAMEN güvenilir değildir. Riskleri vardır. Ancak diğer borsalara oranla güvenirliği daha yüksek bir borsadır.

2. 30 Nisan'da yürürlüğe giren yasaktan önce Binance'i tavsiye ederdim, ancak şu durumda Binance TR'yi tavsiye etmek durumundayım. Çünkü paranızı Papara ile yatırıp, çekemiyorsunuz. Havale ve EFT ile yatırıp çekmeniz gerek. Yada ADVCash kullanırsınız ancak hiç kullanmadığım için nasıl işlediğini bilmiyorum. (Not: Binance TR ile parayı yatırıp daha sonrasında, Binance hesabınıza aktarabilirsiniz)

Buna yorum yapamam.

1. Binance tamamen güvenilir mi? T.C. Kimlik nodan doğum tarihine kadar istediği için emin olamadım.

Evet güvenilir, TR daha kolay gelecektir. Lite ve Pro sürümleri var Lite'den başlayıp Pro'ya yükseltebilirsiniz kendinizi. Öneri yapmamız doğru olmaz, kendiniz bütçenize göre bir coin bulup araştırabilirsiniz.

Türk fenomenleri takip etme, Türk Telegram gruplarında takılma. Türk borsalarını sadece para yatırmak ve çekmek için kullan, bir coini araştırdığın ve yatırım yapmak istediğin zaman Coingecko'dan hangi borsalarda olduğuna bak orada hesap açıp yatırımını yap.

Kesinlikle Binance. Para yüklerken TR'den globale transfer edeceksin. İnternette videoları var.

Eğer yatırım yapacağınız coin Binance TR'de yok ise Binance TR üzerinden Binance'e transfer edip istediğiniz coine yatırım yapabilirsiniz.

Bu soruları sorduğunuza göre kripto para, kripto para saklama/tutma yöntemleri ve kripto para borsasından bir habersiniz. İngilizceniz yoksa da kaynak bulmanız zor ama sistemi öğrenmeden ve finansal okuma yapabilecek durumda olmadan (özellikle spekülatif amaçlı bir küçük yatırımcı olarak) içine girmeyin.

1. Hiç bir kripto para borsası TAMAMEN güvenilir değildir. Riskleri vardır. Ancak diğer borsalara oranla güvenirliği daha yüksek bir borsadır.

2. 30 Nisan'da yürürlüğe giren yasaktan önce Binance'i tavsiye ederdim, ancak şu durumda Binance TR'yi tavsiye etmek durumundayım. Çünkü paranızı Papara ile yatırıp, çekemiyorsunuz. Havale ve EFT ile yatırıp çekmeniz gerek. Yada ADVCash kullanırsınız ancak hiç kullanmadığım için nasıl işlediğini bilmiyorum. (Not: Binance TR ile parayı yatırıp daha sonrasında, Binance hesabınıza aktarabilirsiniz)

Buna yorum yapamam.
Binance global'e direkt para yatırmak yerine ilk TR'ye yatırıp oradan global hesabımıza aktarmak mı daha ucuz oluyor hocam? Niye öyle dediniz?

Geri
Yukarı