Binaya fiber geldi ama evlere kablo çekilmedi

ogibey34

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben ADSL kullanıcısıyım. Mahalle fiber dösediler ve binaya 2 veya 3 gün önce fiber kutusu konuldu dün altyapı baktıgımda fiber altyapı gelmiş ve evlere ne zaman fiber kablolar cekilir ve 3 ay sonra Türk Telekom sözleşmemiz bitiyor ve benim ne yapmam lazım? Başka oparötör geçeceğim o yüzden.

Bu apartmandaki kutu içi ilk kez fiber deneyim yaşayacağım o yüzden.
Bir de kapımın önünde kablo var bu ne işe yarayacak bir de?

Dosya Ekleri

• 345848805_191439030475048_8784545386191398228_n.jpg
    345848805_191439030475048_8784545386191398228_n.jpg
    19,2 KB · Görüntüleme: 70
  • 345863969_628562028831028_7853507443680655271_n.jpg
    345863969_628562028831028_7853507443680655271_n.jpg
    10,8 KB · Görüntüleme: 69
Merhaba arkadaşlar. Ben ADSL kullanıcısıyım. Mahalle fiber dösediler ve binaya 2 veya 3 gün önce fiber kutusu konuldu dün altyapı baktıgımda fiber altyapı gelmiş ve evlere ne zaman fiber kablolar cekilir ve 3 ay sonra Türk Telekom sözleşmemiz bitiyor ve benim ne yapmam lazım? Başka oparötör geçeceğim o yüzden.

Katlara kablo çekilmiş ya hocam. İkinci fotoğraftaki beyaz kablo fiber kablo işte. Sadece daire içine almak kalmış.

Üstat aşağıda ki kutu Türk Telekom ise gidip binaya fiber hat geldiğini bende fibere geçmek istiyorum diyeceksin. Sözleşmeni beklemene gerek yok onlar evin içine hattı alacaklar, daha sonra ufak bir kutuya bağlantı yapacaklar getirdikleri Fiber modemi de bağlayıp gidecekler, senin önceki aboneliğini yenileyerek fibere geçirmiş olacaksın birde yeni sözleşme yapmış olacaksın. Ekstra elektrikçi ile falan uğraşmana gerek yok. Kapına kadar kablo çekmemiş olasalar bile Türk Telekom hepsini hallediyor ücretsiz bir şekilde.

Hayırlı olsun ben başka bir şey sormak istiyorum. Mahallenizde önceden ADSL Varmış söylediğiniz gibi. Yollarınızın durumu nasıldı? Misal biz de asfalt var ve asfalt 5 sene önce döküldüğü için tekrar kazıp fiber getiremezlermiş gibi nedenler sundular. Süreci anlatabilir misin? Sen mi başvurdun yoksa onların proje kapsamında mı işlem gerçekleşti vb.?

2020 taşındım buraya ben taşındıgımda sadece ADSL varrdı binadan başvuran var mı bilmiyorum ama yoktur diye biliyorum yalan söylemeyim çünkü vardrı belki de ve galiba proje kapssamında olmuş olabilir Türk Telekom gelse en azından sorardım yanı ve bunu binadan izin almadan yapabilirler mi acaba?

2020 taşındım buraya ben taşındıgımda sadece ADSL varrdı binadan başvuran var mı bilmiyorum ama yoktur diye biliyorum yalan söylemeyim çünkü vardrı belki de ve galiba proje kapssamında olmuş olabilir Türk Telekom gelse en azından sorardım yanı ve bunu binadan izin almadan yapabilirler mi acaba?
Genelde proje kapsamında oluyormuş. Benim de fiber problemim var da ondan sordum benimkisi çok karmaşık. Söz de her sene 2 mahalle belirleyip öyle fiber götürüyorlarmış ama bizim mahallede bir tane fiberli site var diğerleri hep ADSL ben de buna istinaden şikayette bulundum ve bizim siteden en başından beri fiber talebi var ona rağmen getirmemişler neyse ben de çözüm bekliyorum o yüzden sormak istedim. Binadan izin almaya gerek yok diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı