Yeni binaya internet bağlatma

Straler

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamun aleykum arkadaslar ben 3 hafta once yeni yapilmis bir binaya tasindim. Bulundugum yerde cevremde yan binada vs internet mevcut fakat Turk Telekom'u aradigimda binanizda altyapi yok diyip en az 2 en gec 9 ay surer dediler. Binayi yapan muteahhit garaj kapisinin oraya bir internet kablosu birakmis duyduguma gore. Burdan nasil daireme hat cekebilirim? Bir de elektrik odasinda telefon kutusu var buradan ADSL internet cekilebilir mi? Yardimlarinizi bekliyorum nerdeyse 1 aydir internetsizim.

Bulundugum konum İstanbul Sultanbeyli Uydunet altyapisi bulunmuyor. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı durumu yaşadım. Türk Telekom 3-6 ay arası bir zaman verip 9 ay sonra binaya hattı bağladı. Sizi de böyle bir süre bekleteceklerdir muhtemelen. Size tavsiyem bu süre boyunca belirli aralıklarla Türk Telekom'u arayın bir anlamda başlarını ağrıtın. Komşularınızla imza toplayıp Türk Telekom'a teslime etmeniz de işe yarar. Bunun dışında yapacak bir şey yok sanırım. Çoğu kullanıcının karşı karşıya kaldığı bir durum. Bunun içi ev değiştirenler bile var.

Size en yakın Telekom Müdürlüğü binasına gidiyorsunuz, şefi bulup derdinizi güzel bir dil ile anlatıyorsunuz ve iyi birine denk gelirseniz çok kısa bir süre içerisinde binanın önünde kazı çalışmaları başlıyor ve kablo eklemesi yapıp binaya internet sağlıyorlar.

Eğer "Binada bağlatmak isteyen başka kişiler de var" diyerek temin ederseniz şansınız artar, tabii gerçekten var ise.

Müşteri Hizmetleri ile kesinlikle çözemezsiniz, aylarca -belki de yıllarca- beklemeniz söylenir.

Aynılarını geçen sene yaşadım, kolay gelsin.

Bende aynı sorunu yaşadım. Banada 6 ay 1 yıl gibi bir süreçten bahsettiler. Fakat başvuruyu yaptıktan 1 ay sonra bağladılar. Bu sürede de boş durmadım. Müdürlüğü sürekli rahatsız ettim.

Merhaba, bendede aynı sıkıntılardan var. Bina 1 yıllık ve 2. Ayında biz taşındık. Önce normal bir TT binasına gittik orada bu tür şeylerle merkez binası ilgileniyor dediler. Birkaç gün sonra gittik merkez binasına (tek başımıza yani komşular yoktu) konuştuk falan en yakın zamanda ekibin geleceğini söylediler. 8 ay geçti kimsenin geldiği yok. Babam da TT den emekli bu arada. Bu sefer babam bir şey çizdi anlamadım ama saha dolabına 50 Metre iki tarafımızdaki (yanımızdaki) binada hat olduğunu belirten kroki tarzı birşey. Bidaha gittik almadılar krokiyi ve binada en az 5 kişi internet bağlatmak için gelirse işlem hızlanacak dediler. Sonrasında ne oldu hiç bilmiyorum babam çok uğraştı hala da uğraşıyor ama gelmedi beklemekten başka yapabileceğimiz birşey yok. Henüz komşular gitmedi. Giderse daha hızlı olabilir belki. Pfff sıkıntıdan patlıyorum aylık 300-400 GB internet kullanan birinin 8 aydır interneti yok

Ben 4 yıl önce yeni binaya taşınmıştım, 1 ayda halletmişlerdi. Gün geçtikçe bu işlerin zorlaşmasıda ilginç bir durum .

Arkadaslar dun sultanbeyli telekom mudurlugune gittim anlattim 1 ay veya 1 yil bu sure icerisinde hat cekilir sureci biz hizlandiramayiz dediler. Gercekten rezalet bir durum 2018 yilina girecegiz hala aynj yapacaklari bir kablo cekmek ruhsat verseler bunu ben bile yaparim.

Maalesef son durum bu. Bnde yanimizdaki binanin modemine ortak olup ordan kabloyu cekip wifi guclendirici ile baglanicam artik 1 yil idare edicez.

Geri
Yukarı