Binaya fiber mi geldi?

Hayır ayrıca devir ücreti ödemeniz gerekir. Bu nedenle hat sahibine ulaşamıyorsanız sıfır başvuru yapmak yararınıza olacaktır. Başvuru sürecinde aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz. Davet kodu ile abone olmayı unutmayın. 5TL indirim yapılıyor 1 yıl boyunca. Eğer isterseniz iletirim. Faturalarım otomatik ödemede olduğundan indirim kaybı da yaşamazsınız.

Bazı binalarda sorgu sonucu çıkmamasının sebebi VDSL port sorunundan tutun binaların hizmet güncellemesi ya da kullanılan santralin sizinkinden farklı olması gibi sebepler olabilir.

Bu arada an itibariyle VDSL portları dolu. TTDestek'e Twitter üzerinden özel mesaj atıp port yok sorunu yaşanıyor Adres : XXX İrtibat : XXX yazmanızı öneririm.
Dışarıya çıkıp biraz inceledim. Biraz garip ama kabloları evin üstlerine asmışlardı geçen sene. Bizim evin duvarına asılan kabloların bağlı olduğu siyah kutu ile evinde fiber olmayanların bağlı olduğu kutular farklı. Onların fiber henüz aktifleşmedi sanırım. Her şey için teşekkürler.

Dışarıya çıkıp biraz inceledim. Biraz garip ama kabloları evin üstlerine asmışlardı geçen sene. Bizim evin duvarına asılan kabloların bağlı olduğu siyah kutu ile evinde fiber olmayanların bağlı olduğu kutular farklı. Onların fiber henüz aktifleşmedi sanırım. Her şey için teşekkürler.
Kutuların fotoğraflarını bekliyoruz. Örnek fotoğraf yükleyeyim.

Bu bizim binaya yerleştirilen Türk Telekom'a ait OFDK iç bina kabini. Bu gri kablo binamızın dışında turuncu renkte f/o kablo liflerine bağlı halde dağıtımından çıkmış kablo.

Yanı bir turuncu lifi tek binaya bağlamak yerine lifleri 3 4 tane binaya dağıtacak gri renkli üstünde herhangi bir şey yazmayan kabinlere bağlı. Fotoğrafını çekseydim onu da eklerdim. Türknet de bu gri bahsettiğim dış kabinin siyah olanından takıyor. Fiberoptik kabini de yine siyah.

O yüzden renklere önem verdim. Beyaz renkli büyük bir dolap görüyorsanız bu büyük ihtimal T7 FTTC VDSL kabinidir. Bazen küçük fiber dağıtım kabinleri de takılıyor. Onlar daha ufak. Onlar da beyaz gri renk oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220413-062328_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220413-062328_WhatsApp.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 26
Kutuların fotoğraflarını bekliyoruz. Örnek fotoğraf yükleyeyim.

Bu bizim binaya yerleştirilen Türk Telekom'a ait OFDK iç bina kabini. Bu gri kablo binamızın dışında turuncu renkte f/o kablo liflerine bağlı halde dağıtımından çıkmış kablo.

Yanı bir turuncu lifi tek binaya bağlamak yerine lifleri 3 4 tane binaya dağıtacak gri renkli üstünde herhangi bir şey yazmayan kabinlere bağlı. Fotoğrafını çekseydim onu da eklerdim. Türknet de bu gri bahsettiğim dış kabinin siyah olanından takıyor. Fiberoptik kabini de yine siyah.

O yüzden renklere önem verdim. Beyaz renkli büyük bir dolap görüyorsanız bu büyük ihtimal T7 FTTC VDSL kabinidir. Bazen küçük fiber dağıtım kabinleri de takılıyor. Onlar daha ufak. Onlar da beyaz gri renk oluyor.

Sizin bu attığınız siyah kutunun tıpatıp aynısı bizim solumuzdaki binanın dışına takılı. Kabloda böyle çekilmiş durumdaIMG-20220421-WA0001.jpg

Bu da karşıdaki evin kutusu. Şuan bu ev ve bu eve bağlı kablolar fiber yok gösteriyor. Bizim kablonun bağlı olduğu kutu siyah küçük üzerinde Türk Telekom yazıyor.IMG-20220421-WA0002.jpg
Bugün sabah bizim alt komşu buradan fiber internet almış. Durumu çözdüm artık. Haftaya Netspeede başvurucam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı