Binaya Kablonet altyapısı çektirme

UdyrYasuo

Hectopat
Daha fazla  
İstanbul/Üsküdar'da oturuyorum aşağı sokakta ve bizim sokakta baştan aşağı kablonet altyapısı var. bitişik olduğumuz binada ve yan binamızda kablonet altyapısı gözüküyor. sokağın 20m (azı var fazlası yok) aşağısında kablonet kutusu var. internet üzerinden mail ile başvuru yaptım başvurumu aldıklarını ilettiler 1 gün sonra. Benim gibi bu durumda olan var mı ? Süreç nasıl ilerler ve Türksat apartmanıma çeker mi ? Mail ile çektirilmiyorsa nasıl çektirebileceğimi açıklayabiliseniz çok memnun olurum. İyi Forumlar.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu işlerden en iyi olan firma Turksat.

Varsa yöneticiniz yoksa bina sakinlerinden imzalı dilekçeyi Türksat'a iletmeniz yeterli. Genelde 1-2 ay içinde ödenek çıkıp işlem bitmiş oluyor.
yaklaşık ne kadar ödeme isterler ? dilekçe için nereye başvurmam gerekiyor aydınlatabilirmisiniz. Yardımcı olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Bu işlerden en iyi olan firma Turksat.

Varsa yöneticiniz yoksa bina sakinlerinden imzalı dilekçeyi Türksat'a iletmeniz yeterli. Genelde 1-2 ay içinde ödenek çıkıp işlem bitmiş oluyor.

Çok iyi hocam gerçekten muazzam ütopik iyi.. Adamlar asansör boşluğu, tavan arasında duran fiber optik kutuyu daha iyi ve daha hızlı işlem yapabilmek adına bina girişine indirdiler.. Sonucunda ne oldu bil bakalım? 😂 Fiber optik kutuya giden enerji kablosunu fotoselli ampul kanalından çekmişler.. Binaya biri girdiği zaman lambalar yanınca internet geliyor, lambalar sönünce internet gidiyor.. Tasarruflu internet kullanımı bu olsa gerek 😂 ve işin garibi 2 gündür deli ettiler beni, onlarca arıza kaydı oluşturdum, aradım resmen savaştım ne gelen var ne giden var.. Gelen bir kişi olmuş şuana kadar o da yalan beyanda bulunup "bina içi inşaat var kablolar zarar görmüş, arıza giderildi" şeklinde sonuçlandırmış..

Dilekçe için Kablonet müşteri hizmetlerini arayın, durumu anlatın, en yakın yerin adresini alıp başvurun.

Ödeneği siz çıkarmıyorsunuz veya sizden almıyorlar, firma devlet kuruluşu, yatırım için bütçeyi firma kendi cebinden karşılayacak.

Bende benzer bir başvuru talebi oluşturmuştum. En son gelen montajcı 2 dayı biz yapamayız siz çektireceeniz deyip gitmişlerdi. Sonra şikayet ettim ve tam 15 gün bekledim, sonra gelip kabloyu çekmişler. Montaja gelelim hihihi demişlerdi. O günden beri sorunsuz kullanıyorum. Biraz montaj öncesi sıkıntı çektirdiler ama.

@anilbuldu elektrikçi diye torpille kasap alırlarsa olacağı o. TT'de aynı durum söz konusu. VDSL'i bilmeyen yatırım planlama müdürü gördüm. Görmekle kalmadım VDSL'i anlattım.

Hıyar en azından cacık için yaratılmış, bunlar zombi sürüsü...

@ahmed ensar İstanbul'da yaşayıp binasında hiç altyapısı olmayan kullanıcılar için geçerli. Çünkü cuma günü Ümraniye TT Müdürlüğü'ndeydim. Dilekçe verdim.

Bende benzer bir başvuru talebi oluşturmuştum. En son gelen montajcı 2 dayı biz yapamayız siz çektireceeniz deyip gitmişlerdi. Sonra şikayet ettim ve tam 15 gün bekledim, sonra gelip kabloyu çekmişler. Montaja gelelim hihihi demişlerdi. O günden beri sorunsuz kullanıyorum. Biraz montaj öncesi sıkıntı çektirdiler ama.
sizinde mi durumunuz benim gibiydi sürecinizi anlatabilirmisiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı