Binaya Nasıl Fiber Altyapı Getirilebilir?

Dedim bazı müdürlükler binaya kabloyu çekiyor dedim ben onu bilemem dedi geçen sene ücretsiz çekiliyordu bu sene kabloyu biz verip çekiyorlar dedi.
Hocam siz de buldunuz bunuyorsunuz ha. Açık Kapıya yaptığınız tek bir başvuruyla fiber çekilecek siz hâlâ yok müdürlük kablo mu çekiyor yok çekmiyor mu vs. angarya meselelerle kafanızı yoruyorsunuz.
Adamlar size ücretsiz kablo da veriyor daha ne istiyorsunuz?

Kabloyu alın, elektrikçiye çektirin. Bina sakinleri dairelerine girilmesini istemezlerse kapı önüne kadar çektirin. Yarın bir gün internet bağlatmak isterse kendisi içeri alır. Onu da istemezlerse sadece kendi dairenize çektirin artık.

Ben denedim getirmediler. Hele ortak altyapı kullanan başka hat kullanıyorsan hiç bakmazlar.
Belli ki konuyu en başından itibaren okumamışsınız. Sadece başlığa bakıp yazmak için yazdığınız çok açık.

Bu arkadaşla 1 haftadır yazışıyoruz. Başvurusunu yaptı, başvuru metni ilgili müdürlüğe iletildi. Şimdi de cevap gelmiş, bizimle paylaştı arkadaş. Adam akıllı okusaydınız fiber dönüşümün gerçekleşeceğini anlardınız.

Siz denediniz de getirmediler diye kimseye gelmeyecek diye bir kural yok. Bakın adamın tek bir başvurusuyla fiber çekilecek. Açıkçası bu arkadaşa yardımcı olurken kuru kuruya bir başvuruyla olacağını ben de sanmıyordum ama hep birlikte gördük ki oluyormuş.
Ayrıca başka bir firma müşterisi olmanın hiçbir alakası yok. Sizin oradakiler zorluk çıkarmış olabilir ama bu demek değildir ki fiber isteyen herkes TT müşterisi olmak zorunda.

Biz de VDSL bulunan binamıza fiber çekilmesi için dilekçe verdik. Taşeron ekip kabloyu çekmeye geldiğinde müdürlükten adresi teyit etmek için beni aradılar. Sokak isimleri uyuşuyordu ama bina numarası uyuşmamıştı. Telefondaki adam sistemden tam adresi görmek için müşteri numaramı istedi. Millenicom müşterisi olduğumu söyleyince "ama sen fibere geçemeyebilirsin ha" diye aklınca tehdit etti. O an he hı diyerek geçiştirdim. Sonra ne mi oldu? Fiber altyapının aktifleştiği gün Millenicom'a fibere nakil talebimi ilettim. 3 gün sonra nakil gerçekleşti ve şimdi aylardır mis gibi kullanıyorum. Hatta binada 4 daire fiber üzerinden hizmet alıyor. Üçü Vodafone kullanıyor, ben de Millenicom kullanıyorum.
Yani demem o ki hangi firmanın müşterisi olduğunun hiçbir önemi yok. Zamanında sizin başınızdan geçenler sadece size özeldir. Burada milleti yanlış yönlendirmeyin.

Hocam siz de buldunuz bunuyorsunuz ha. Açık Kapıya yaptığınız tek bir başvuruyla fiber çekilecek siz hâlâ yok müdürlük kablo mu çekiyor yok çekmiyor mu vs. angarya meselelerle kafanızı yoruyorsunuz.
Adamlar size ücretsiz kablo da veriyor daha ne istiyorsunuz?

Kabloyu alın, elektrikçiye çektirin. Bina sakinleri dairelerine girilmesini istemezlerse kapı önüne kadar çektirin. Yarın bir gün internet bağlatmak isterse kendisi içeri alır. Onu da istemezlerse sadece kendi dairenize çektirin artık.
DM den görüşme imkanımız var mı sizinle bir şey soracağım size?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı