BioNTech 1.doz sonrası ateş

Just Gamer

Picopat
Yer
Gakkoşlar Diyarı Elazığ
Daha fazla  
Merhaba. Ben dün aşı oldum, 15 yaşındayım. BioNTech oldum ama ikinci gün yani bugün kol ağrısı, baş ağrısı ve ateş var bunlar 1.dozda olabilir mi? Ateşim 37 derecelerde değişiyor bazen 37.1 bazen 37.5 oluyor normal midir? Yarın belirtiler geçer mi?

@SondanBaştan68 hocam yani 38 derecenin altında olması normal mi ayrıca yarına kadar geçer değil mi bir de 1.doz sonrası ateş olması anormal değil değil mi?
Normal kabul ediliyor fakat içinizde şüphe varsa ve yarın da geçmezse aile hekimine gidebilirsiniz. Aşının çalışma mantığını araştırın, neden normal olduğunu anlayacaksınız. Şu an kısmen Covid-19 geçiriyorsunuz denebilir.

Merhaba. Ben dün aşı oldum, 15 yaşındayım. BioNTech oldum ama ikinci gün yani bugün kol ağrısı, baş ağrısı ve ateş var bunlar 1.dozda olabilir mi? Ateşim 37 derecelerde değişiyor bazen 37.1 bazen 37.5 oluyor normal midir? Yarın belirtiler geçer mi?
Aşı olmadan önce verdikleri kağıdı okuduysan ateş, kol ağrısı, halsizlik vb. olabilir. Aşırı ağrın olursa parol içebilirsin dedi bana hemşire. İlk gün su değdirme demişlerdi bana. Max 2-3 güne geçer.

Normal kabul ediliyor fakat içinizde şüphe varsa ve yarın da geçmezse aile hekimine gidebilirsiniz. Aşının çalışma mantığını araştırın, neden normal olduğunu anlayacaksınız. Şu an kısmen COVID-19 geçiriyorsunuz denebilir.

Teşekkür ederim kısmen geçirmek solunum sıkıntısı yapmaz değil mi ayrı 37- 37. 9 derece ateş sorun değil değil mi ateş yarın geçer mi?
Aşı olmadan önce verdikleri kağıdı okuduysan ateş, kol ağrısı, halsizlik vb. olabilir. İlk gün suya değdirme demişlerdi bana. Max 2-3 güne geçer.

37-37.9 arası ateş sorun değil değil mi?

Tam bir zaman verilemez ne gün geçeceğine dair ama 37-38 arası bence ideal değer ateş için. Benim de ilk 3-5 gün kol ağrım olmuştu hatta ishal de geldi beraberinde 1 hafta sonra geçti hepsi. Kişiden kişiye değişebilir muhtemelen.

Geri
Yukarı