Biontech aşısı sonrası yan etki yaşıyor musunuz?

Bana aşı olmadığım için "beyinsiz" diyen bi' grup vardı ben onlara ne demiştim maksimum 4-5 yıl sonra etkilerini görürsünüz dedim. Tabii ki herkeste olmaz fakat risk var riskmetreyi düşükte tutmak varken neden yüksekte tutalım. 3 kere COVID geçirdim sapasağlamım, tamamiyle direnç ile alakalı.

Normal şartlarda nadiren hastalanırım ve onlarda da asla ilaç kullanmam, bu nedenle aşıyı da olmak istemiyordum ama okul, toplu taşıma ve maç için mecburiyetten 2 doz oldum. Herhangi bir yan etki falan göremedim şu ana kadar. Biraz bünye ile de alakalı olabilir.

Aşının öncelikle yan etkileri var. Kalp iltihaplanması gibi ancak bu şeytani güçler tarafından planlanmış hain bir nüfus azaltma planı değil. Bu hayalî güçler gerçek nüfusu azaltmak için bir ebola salgını çıkarırlardı. O zaman çoğumuz hayatta olmazdık muhtemelen.

Aşının öncelikle yan etkileri var. Kalp iltihaplanması gibi ancak bu şeytani güçler tarafından planlanmış hain bir nüfus azaltma planı değil. Bu hayalî güçler gerçek nüfusu azaltmak için bir ebola salgını çıkarırlardı. O zaman çoğumuz hayatta olmazdık muhtemelen.
Hortlatiyorum konuyu ama bu kalp kasi iltihaplanmasi tehlikeli bir sey mi? 3 doz oldum bende biontech ve son zamanlarda kalbimde ufak bir agri oluyor. Ekg cektirdim bir sey cikmadi. Doktor kas agrisidir kalple alakasi yoktur dedi. Asiyi 2 yil once oldum.

Bunu sağlık bakanı açıkladı canım yan etkiler, kalp krizleri hatta ölümler gözlemlenecek, 4 yıl içinde diyerekten. Videoyu indirmiştim çok istiyorsan paylaşabilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aşıdan değil COVID'den bahsediyor farkındasınız değil mi? Bahsettiğiniz yan etkilerin hiçbiri aşı kaynaklı değil, sedef + bağırsak kanamanız varsa zaten romatolojik hastalığınız var demektir, seronegatif spondiloartropatiler dediğimiz grupta psöriazis yani sedef ve inflamatuvar bağırsak hastalığı ilişkili artrit de bulunur ki zaten genç yaşlarda başlayan hastalıklardır bunlar.

Aşının yarattığı bağışıklık uyarısı belki bu hastalığınızda "alevlenme" yapmış olabilir ama var olmayan hastalığı başlatmaz. Böyle bir etkisi yok, milyonlarca milyarlarca kişiye uygulandı, görülmedi.

Zaten aynı alevlenmenin kat kat kuvvetlisini COVID yapıyor, aşı çok daha nadir ve hafif yan etki olarak yapabiliyor. COVID'in bizzat sebep olmadığı hiçbir şey aşıda yok, boş yere panik yaratıp aşı karşıtlığı yapmayın.

Asiyi 2 yil once oldum.
2 yıl sonra gelen böyle bir yan etki yok. Devam ederse kardiyolojiye gidin, farklı bir şey olabilir. Kas iltihaplanması (myokardit) varsa zaten kalp kası enzimleriniz yüksek çıkar kanda, anlaşılır. Bir de o böyle uzun süre hafif hafif ağrıdan ziyade daha şiddetli bir ağrı oluyor çoğunlukla.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı