BioNTech aşıya karşı çıkanlar

Hocam annem oldu yan etkisi de oldu. halsizlik baş ağrısı falan. bunlar olursa direk acile gidin.

Bana herhangi bir yan etkisi olmamıştı, bu sefer de olacağını sanmıyorum. Olsa dahi en fazla aşı vurdukları kolumda halsizlik olur, ki o bilinen bir yan etki ve bir şey yapmaya gerek yok.

İstemeyen kişilerin neredeyse birçoğu saçma sapan teorilere inandığı için böyle.

Neymiş efendim, aşıların içinde nano teknoloji ile üretilmiş çipler varmış da onlar insanları öldürecekmiş de...

Ulan biraz düşünseler bunun imkansız olduğunu anlayacaklar.

Bir kere eğer dünya nüfusunu %5'e düşürmek isteseler, niye virüs ve aşı yoluna başvursunlar? Ekonomik yaptırımdan sonra üstlerine güçlü bir ülkeyi yönlendirseler zaten ülkelerinde %90'ı istemeksizin savaşa girecek. Haliyle sonucunda nüfus büyük oranda düşecek.

Ben aşımı oldum, hatta bugün 19:50'de de 2. doz aşımı olacağım. Gelecekte ne olur bilemeyiz lakin şu anki durumda acı çekip ölmektense aşının erken çıkması sebebiyle yan etkilerine maruz kalmayı yeğlerim, o zamanki teknoloji ile kötü bir senaryoda dahi çözümü bulunur.
Elon Musk insanlara çip takıyor(!)

Olay nano teknoloji değil ki, asıl olay bunun teorisine inanılması. Tam bir saçmalık, insan biraz araştırır bakar. Aşı olmayıp, virüse yakalanıp ölen çok ve hala olmayı reddediyorlar...

Bunların ataları Twitter'de. Oradaki kitle araştırmadan direk konuya dalıyor.

Köydeki kapı komşumuz 2. dozu yaptırdıktan bir gün sonra nefes darlığından öldü mesela. Bahsettiğiniz durum herkeste olacak diye bir şey yok. Aşı karşıtı değilim ama millet bazı konularda haklı, her konuda değil tabii.
Bende su içmem mesela. Dedemin amcasının yengesi su içtikten sonra öldü.

İstemeyen kişilerin neredeyse birçoğu saçma sapan teorilere inandığı için böyle.

Neymiş efendim, aşıların içinde nano teknoloji ile üretilmiş çipler varmış da onlar insanları öldürecekmiş de...

Ulan biraz düşünseler bunun imkansız olduğunu anlayacaklar.

Bir kere eğer dünya nüfusunu %5'e düşürmek isteseler, niye virüs ve aşı yoluna başvursunlar? Ekonomik yaptırımdan sonra üstlerine güçlü bir ülkeyi yönlendirseler zaten ülkelerinde %90'ı istemeksizin savaşa girecek. Haliyle sonucunda nüfus büyük oranda düşecek.

Ben aşımı oldum, hatta bugün 19:50'de de 2. doz aşımı olacağım. Gelecekte ne olur bilemeyiz lakin şu anki durumda acı çekip ölmektense aşının erken çıkması sebebiyle yan etkilerine maruz kalmayı yeğlerim, o zamanki teknoloji ile kötü bir senaryoda dahi çözümü bulunur.

Hocam öyle demeyin telefonumun Bluetooth aygıtı ile 2 doz BioNTech'li abimi kontrol edebiliyorum (!)
Bence alman çipi daha kaliteli zaten astım alerji olmasa BioNTech vurulacağım (!) :D :D

Ablam bu kafa ile vurulmadı aşı 2 gün önce düğününden corona kapmış.
Gördü hanımefendi 20 yıl sonra ölmeyi :D

Hocam onun sebebi alerjisi vs. olana ağır etkiler yapıyor. Doktora gitti mi? Gitmediyse öyle olur.
Hastanede vefat etti zaten. Aşı olup da hastaneye yatanlar yok değil. Bu kişilerden de örnekler alınıyormuş. Alerjisi var mı yok mu bilmiyorum ölen kişinin ama eniştemde tansiyon vardı. Oradan vurmuş. Şimdi durumu iyi.

Edit: Eniştem de hastaneye yatmıştı 2 hafta önce. Onu belirtmemişim.

Hastanede vefat etti zaten. Aşı olup da hastaneye yatanlar yok değil. Bu kişilerden de örnekler alınıyormuş. Alerjisi var mı yok mu bilmiyorum ölen kişinin ama eniştemde tansiyon vardı. Oradan vurmuş. Şimdi durumu iyi.

Alerjisi olana BioNTech vurmuyorlar diye biliyorum.
Kuzenim alerjik astım hastası benim gibi, 18 yaşında. BioNTech vurulmak için ısrar etti doktorda vurulduktan sonra 4 gün hastanede yatırdı herhangi bir durumda ölümcül olmasın diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı