BioNTech aşıya karşı çıkanlar

Hastanede vefat etti zaten. Aşı olup da hastaneye yatanlar yok değil. Bu kişilerden de örnekler alınıyormuş. Alerjisi var mı yok mu bilmiyorum ölen kişinin ama eniştemde tansiyon vardı. Oradan vurmuş. Şimdi durumu iyi.

Edit: Eniştem de hastaneye yatmıştı 2 hafta önce. Onu belirtmemişim.

O zaman 1.doz da sorun yoktur. Herkeste kol ağrısı oluyor zaten.
Ne yani? Ben Bill Gates modelini istemiştim, dolandırıldım mı?
Hocam geçmiş olsun. Elon Musk çipi ile marsa gönderileceksiniz. Uzaylılara çay getirmeyi unutmayın.

@Maxtoric Bende aşıyı kendi yapmış gibi bu kadar savunanları anlamıyorum. Aşı karşıtı kesinlikle değilim 2 doz aşı da oldum ama ben de güvenmiyorum. Bu aşıların testleri hangi aşamada yapıldı ki hepsi acil kullanım onayıyla kullanıma girdi. 30 yıl değil belki ama uzun vadede bazı kişilerde farklı sorunlara yol açmıycağının kim garantisini veriyor. Uzun vadeyi boş verelim biontech aşısının ilk 2 gün etkisi bile ürkütücü. Ben anneannem ve babaaneme o yüzden 3. dozda da sinovac olmalarını önerdim zaten yaşlı vücut koronaya yakalanmasınlar diye uğraşıyoruz ama aşı hasta ediyor belki de öldürcekti. Gençlerde bile baya ağır grip gibi hasta olanlar var arkadaşım 1 hafta iyileşemedi aşıdan sonra. Hatırlar mısınız bilmem ingilizlerin aşısı vardı astra zeneca aşılar ilk çıktığında bunu olan bir çok kişi aşının hasta ettiğini iddaa etti ingiltere ve aşı firması kesinlikle red etti bunları aşının güvenli olduğunu söylediler ama daha sonrasında aşı kaynaklı ölümler artınca bir çok ülke bu aşıyı yasakladı. Yani diceğim o ki bunların hepsi bir şirket ve ceplerini düşünüyorlar o yüzden hiç birine sonuna kadar güvenmeyin. Ben sinovac oldum sebebi de yukardakiler gibi bu aşıya çok güveniyor muyum tabii ki de hayır. Etkileri daha az olduğu ve 10 larca yıldır bildiğimiz yöntemle üretildiği için tercih ettim. Söylenenler gibi çok fazla bağışıklık kazandırdığını düşünmüyorum ama ufakta olsa bir bağışıklık kazanmak için aşıyı oldum. Zaten mesafe ve temizlik ile ailemden ve yakın çevremden kimse koronaya yakalanmadı asıl önemli olanlar bunlar. Aşılı arkadaşlarda bunlara önem vermezse yine korona olmaları muhtemel.

Fitness hocası da öyle diyordu ama yakalandı. Galiba sen olağanüstü bir varlıksın?
Vücudum dayanikli. Aşının daha uzun vadede sonuçları var yan etkileri vs aşı yaptırsam da yaptirmasam da bir şey fark etmiycek (gelir şimdi kızgın atan veya gülenler)
Fitness hocası da öyle diyordu ama yakalandı. Galiba sen olağanüstü bir varlıksın?
İnanmayanlar olursa.

İnanmayanlar olursa.

İnanmayanlar olursa.
Fitness hocan beni ilgilendirmiyor maalesef.

Korona geçirdim ve hafif geçirmistim olduğumda BioNTech yan etkilerinden dolayı olsam mı olmasam mı bilmiyorum. Zaten koronayı geçirdiğim için daha hafif bir aşi olan Sinovac olabilirim belki. Önerisi olan varsa dinlerim.

BioNTech aşısı yaptıran bir yakınımız korona oldu ve şuan ağır bir şekilde geçiyor. Çevremde de aşıdan sonra vefat eden insanlar var. Bu yüzden korkuyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı