BIOS ekranına girilmiyor

pacxwheaa

Decapat
Daha fazla  
Valorant oynamak istiyorum fakat Secure Boot açmamı istiyor, ben de Secure Boot'u açmak için BIOS'a girmeye çalışıyorum fakat altta del F9 F12 gibi tuşların gözüktüğü ekranda takılı kalıyorum, BIOS ekranı gelmiyor. Kurtarma kısmından BIOS ekranına girmeye çalıştığımda da aynısı oluyor. Ne yapabilirim?

Bilgisayarı başlat menüsünden yeniden başlatırken sağ shift tuşuna basılı tutun. Gelen kısımda gelişmiş seçeneklerden UEFI ayarları olması lazım sanırım. Onu seçerek yeniden başlatırsanız bilgisayar BIOS modunda açılır.

Valorant oynamak istiyorum fakat Secure Boot açmamı istiyor, ben de Secure Boot'u açmak için BIOS'a girmeye çalışıyorum fakat altta del F9 F12 gibi tuşların gözüktüğü ekranda takılı kalıyorum, BIOS ekranı gelmiyor. Kurtarma kısmından BIOS ekranına girmeye çalıştığımda da aynısı oluyor. Ne yapabilirim?
Bilgisayar kapalıyken anakartta bulunan bios pilini söküp tekrardan takın.

Bilgisayarı başlat menüsünden yeniden başlatırken sağ Shift tuşuna basılı tutun. Gelen kısımda gelişmiş seçeneklerden UEFI ayarları olması lazım sanırım. Onu seçerek yeniden başlatırsanız bilgisayar BIOS modunda açılır.

Konuda da anlattığım gibi alttaki tuşların ne işe yaradığını gösterdiği kısımda takılı kalıyor, kasayı tuştan kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum.

Konuda da anlattığım gibi alttaki tuşların ne işe yaradığını gösterdiği kısımda takılı kalıyor, kasayı tuştan kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum.
Bu sorunu eski ekran kartımda yaşadım. Eski sisteme rx 580 ekran kartı almıştım ( 2. el ) uzun süre bir sorun olmadan kullanmıştım lakin sistem yükseltme yaptıktan sonra boot ekranın her zaman geçti. Ekran kartının garantisi olduğu için tamire verdiğimde bana garanti dışı kaldığını çünkü ekran kartının biosu ile oynandığını söylediler. Tamı tamına 5750TL işçilik dahil fiyat çıkartmışlardı ki ekran kartının sıfırı zaten 6000-7000TL. Ekran kartının ilk sahibiysen ve bu tarz oynamalar yapmadıysan bios pilini söküp bios resetleyip deneyebilirsin. Çözüme kavuşamazsan eğer tek ve yegane çözümü ekran kartı değiştirmek

Ek olarak DDU ile sürücünü silip tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz

Bu sorunu eski ekran kartımda yaşadım. Eski sisteme RX 580 ekran kartı almıştım ( 2. el ) uzun süre bir sorun olmadan kullanmıştım lakin sistem yükseltme yaptıktan sonra boot ekranın her zaman geçti. Ekran kartının garantisi olduğu için tamire verdiğimde bana garanti dışı kaldığını çünkü ekran kartının BIOS'u ile oynandığını söylediler. Tamı tamına 5750TL işçilik dahil fiyat çıkartmışlardı ki ekran kartının sıfırı zaten 6000-7000TL. Ekran kartının ilk sahibiysen ve bu tarz oynamalar yapmadıysan BIOS pilini söküp BIOS resetleyip deneyebilirsin. Çözüme kavuşamazsan eğer tek ve yegane çözümü ekran kartı değiştirmek.

Ek olarak DDU ile sürücünü silip tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Benim ekran kartı da 2. el, bir bilgisayarcıdan almıştım RX 570 8 GB, BIOS pilini söküp tekrar takmayı deneyeceğim.

Benim ekran kartı da 2. el, bir bilgisayarcıdan almıştım RX 570 8 GB, BIOS pilini söküp tekrar takmayı deneyeceğim.

Bu sorunu NVIDIA ekran kartında daha önce hiç duymadım. Çevremde yaşayan her kim varsa onlarda AMD ekran kartlarında bilhassa da RX 500 serisinde yaşıyorlar bu sorunu

@pacxwheaa Sorunu çözebildiniz mi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı