Çözüldü Bios Güncel Olmaması Ekran kartında Isınma Yapar mı ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Handsomekont

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bios güncel olmaması sistem ısınmalarına sebep oluyormuş. Tabi bu ısınmalar anakart ve işlemci'ye vuruyormuş. Benim sorunum ekran kartı ısınması. %70 fan'da, 80 derece gördü. Ama tabi o otomatik ayarlıyor. Bios güncel olmaması ekran kartına da vurabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski ve yeni sürüm bios arasında değişikliklere bağlı bu. Güncellersen düzelir diye birşey söyleyemeyiz. OC yapmadı iseniz ve kendi yazılımlarını kullanarak fan voltaj vb. ayarları kurcalamadı iseniz bios'un güncellenmesi sadece firma tarafından bilinen düzeltilmiş sorunların düzelmesine yarar güncellenince.

Eski ve yeni sürüm bios arasında değişikliklere bağlı bu. Güncellersen düzelir diye birşey söyleyemeyiz. OC yapmadı iseniz ve kendi yazılımlarını kullanarak fan voltaj vb. ayarları kurcalamadı iseniz bios'un güncellenmesi sadece firma tarafından bilinen düzeltilmiş sorunların düzelmesine yarar güncellenince.

Bios update yapmak istiyorum. Ama bende seçenek olarak bunlar çıkıyor.

11354958_10204441787229603_1493982642_n.jpg

En alttakini seçin ve USB'nin ana dizinine attığınız BIOS dosyanızı seçin. Ayrıntılı bilgi için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2:25.

Bios update'i yaptım. Ama sonuç yine aynı. Komple sistemi değiştirdim ve ekran kartı ısınmasından kurtulamadım. Tek değişmeyen PSU ve kasam kaldı. Onları da değiştireceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı