MSI B450M Mortar anakartım ve Ryzen 5 3600 işlemcim var. Eski BIOS sürümünü kullanıyorum hiçbir sorun yok ama yeni BIOS sürümünü yüklediğim zaman Windows açıldıktan sonra mavi ekran hatası veriyor ve sürekli başka bir hata metni yazıyor. BIOS güncelledikten sonra format atmayı denedim yine mavi ekran verdi. BIOS flashback ile güncelledim yine mavi ekran verdi. Farklı bir klavye ve mouse kullandım yine mavi ekran verdi. Farklı USB bellek ile denedim yine mavi ekran verdi. Her yolu denedim eski sürüm de sorun olmuyor güncellediğim zaman mavi ekran hatası alıyorum daha ne yapabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranda yazanı istemiyoruz anlamadın mı daha bunu?

Hangisinden bahsediyorsun? Cmos reset mi BIOS default mu? İki türlü de eski sürüme dönülmez bu şekilde.
Oyunda oyun kaydını resetlerden oyunu eski sürüme mü çekmiş oluyorsun?
Ben şimdi bios pilini çıkartıp taksam biosu sıfırlasam güncel sürümü yüklesem bir değişiklik olur mu ? İşe yarar mı yani
O zaman mavi ekran vermeyen sürüme dönün?
Zaten onu kullanıyorum ama benim kulladığım sürümün üstüne 2 tane yeni sürüm çıktı 2 sinde de mavi ekran hatası alıyorum

Ben şimdi bios pilini çıkartıp taksam biosu sıfırlasam güncel sürümü yüklesem bir değişiklik olur mu ? İşe yarar mı yani

Zaten onu kullanıyorum ama benim kulladığım sürümün üstüne 2 tane yeni sürüm çıktı 2 sinde de mavi ekran hatası alıyorum
MSI desteğe sorununuzu yazın.

En son sürüm yükle, bios pilini çıkar kasa power tuşuna basılı tut 10 saniye, sonra çalıştır mavi ekran gelecek mi bak. Mavi ekran alırsan önceki sürümünü yükle yine bios plini çıkart bekle çalıştır mavi ekran gelmemesi lazım. Sorun çözülmezse verin garantiye gitsin.

Ben şimdi BIOS pilini çıkartıp taksam BIOS'u sıfırlasam güncel sürümü yüklesem bir değişiklik olur mu ?
BIOS güncelse tekrar yükleyemezsin. Yüklemenin de bir faydası yok dosya yanlış inmediyse.

MSI B450M Mortar anakartım ve Ryzen 5 3600 işlemcim var. Eski BIOS sürümünü kullanıyorum hiçbir sorun yok ama yeni BIOS sürümünü yüklediğim zaman Windows açıldıktan sonra mavi ekran hatası veriyor ve sürekli başka bir hata metni yazıyor. BIOS güncelledikten sonra format atmayı denedim yine mavi ekran verdi. BIOS flashback ile güncelledim yine mavi ekran verdi. Farklı bir klavye ve mouse kullandım yine mavi ekran verdi. Farklı USB bellek ile denedim yine mavi ekran verdi. Her yolu denedim eski sürüm de sorun olmuyor güncellediğim zaman mavi ekran hatası alıyorum daha ne yapabilirim? Yardımcı olur musunuz?
slm sorun devam edıyormu aynı sorun bendede var

BIOS'u güncelledikten sonra BIOS'tan load optimize dafaults yapman gerekli ya da BIOS'u sıfırlaman gerekli ikisi de olur güncel sürümü yükle ardından bu yöntemleri dene.

BIOS'a gir bilgisayar açılırken Del tuşu olması lazım BIOS'a gir ayarladan load optimize dafaults yazan kısmı bul onayla F10'la kaydedip çık sorun kalmaması lazım.

Geri
Yukarı