BIOS güncelleme sonrası bilgisayar açılmıyor

İnsanların bu tarz şeyler için yüksek miktar para istemelerine tahammül edemiyorum. Bir de müşterinin veya kullanıcının vakıf olmadığı konularda yalan söyleyerek yönlendirmelerine.
Aynen Allah'tan az çok bilgimiz var birine gittim hemen uzerinde i3 işlemci olan bir ana kartı kakalamaya çalıştı 300 lira istedi bide benim işlemci i5 onunda fiyattan düştüğünü söyledi. İşlemci sağlam kendisine kalıcak ana kartı programlayıp sonra işlemciyle başkasına satıcak.
Resmen dolandırıcılık.

Hocam Merhaba Asus h81m-d r2.0 Anakartımın güncellemsini yaptım. Fakat güncellemeden sonra bilgisayarı reset at tuşuna bastım bilgisayar yeniden başladı fakat klavye ışığı yanmıyor ekrana görüntü gelmiyor ne yapmalıyım sizden ricam yardımcı olabilir misin.z
Hocam Merhaba Asus h81m-d r2.0 Anakartımın güncellemesini yaptım. Fakat güncellemeden sonra bilgisayarı reset at tuşuna bastım bilgisayar yeniden başladı fakat klavye ışığı yanmıyor ekrana görüntü gelmiyor ne yapmalıyım sizden ricam yardımcı olabilir misiniz

Dosya Ekleri

• 403b2f9b-53cc-4d8d-a5bc-a124574b77b4.jpg
    403b2f9b-53cc-4d8d-a5bc-a124574b77b4.jpg
    164,3 KB · Görüntüleme: 130
Son düzenleme:
Hocam Merhaba ASUS H81M-D r2.0 Anakartımın güncellemsini yaptım. Fakat güncellemeden sonra bilgisayarı reset at tuşuna bastım bilgisayar yeniden başladı fakat klavye ışığı yanmıyor ekrana görüntü gelmiyor ne yapmalıyım sizden ricam yardımcı olabilir misin? Z
Hocam Merhaba ASUS H81M-D r2.0 Anakartımın güncellemesini yaptım. Fakat güncellemeden sonra bilgisayarı reset at tuşuna bastım bilgisayar yeniden başladı fakat klavye ışığı yanmıyor ekrana görüntü gelmiyor ne yapmalıyım sizden ricam yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm bulabildin mi?
Hocam Merhaba Asus h81m-d r2.0 Anakartımın güncellemsini yaptım. Fakat güncellemeden sonra bilgisayarı reset at tuşuna bastım bilgisayar yeniden başladı fakat klavye ışığı yanmıyor ekrana görüntü gelmiyor ne yapmalıyım sizden ricam yardımcı olabilir misin.z
Hocam Merhaba Asus h81m-d r2.0 Anakartımın güncellemesini yaptım. Fakat güncellemeden sonra bilgisayarı reset at tuşuna bastım bilgisayar yeniden başladı fakat klavye ışığı yanmıyor ekrana görüntü gelmiyor ne yapmalıyım sizden ricam yardımcı olabilir misiniz
çözüm bulabildin mi

Aynısı az önce Msi b450 Tomahawk Max ile başıma geldi. Bilgisayarın güç tuşuna basılı tutup açtım fakat güç tuşunu bırakmadım ve açılmadan kapandı. Sorunu çözen bu muydu bilmiyorum yine de bir ihtimal ondandır diye yazayım dedim. Görüntü geldiği zamanki rahatlama hissini hala üzerimde.

Kaygılanmaya gerek yok. Anakartınızda bu gibi durumlar için Dual BIOS özelliği var.

Bu zor gelirse, şöyle yöntemler de var:

1. YÖNTEM

1. Bilgisayar kapalıyken, alet açılıp bi süre sonra kapanana kadar güç tuşuna basılı tut.
2. Güç tuşuna basıp bilgisayarı aç. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır.

2. YÖNTEM

1. Bilgisayarı kapat.
2. Güç VE yeniden başlatma(reset) tuşlarına aynı anda 10 saniye basılı tut ve bırak.
3. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır.

3. YÖNTEM

1. Kasanın arkasından güç kaynağı anahtarını(düğmeyi) kapat.
2. Kasanın önündeki güç tuşuna bas ve basılı tutarken kasanın arkasındaki anahtarı da geri aç.
3. Bilgisayar açılmaya başlayacak. Açılınca hemen elini öndeki tuştan çek ve arkadaki anahtarı kapat.
Bilgisayar kapanacak
4. Arkadaki anahtarı yeniden aç.
6. Öndeki güç tuşu ile bilgisayarı normal aç.
Yedek bios kopyamalası başlayacaktır.

2. yöntem başarılı, teşekkür ederim.
Kaygılanmaya gerek yok. Anakartınızda bu gibi durumlar için Dual BIOS özelliği var. Bu zor gelirse, şöyle yöntemler de var: 1. YÖNTEM 1. Bilgisayar kapalıyken, alet açılıp bi süre sonra kapanana kadar güç tuşuna basılı tut. 2. Güç tuşuna basıp bilgisayarı aç. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır. 2. YÖNTEM 1. Bilgisayarı kapat. 2. Güç VE yeniden başlatma(reset) tuşlarına aynı anda 10 saniye basılı tut ve bırak. 3. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır. 3. YÖNTEM 1. Kasanın arkasından güç kaynağı anahtarını(düğmeyi) kapat. 2. Kasanın önündeki güç tuşuna bas ve basılı tutarken kasanın arkasındaki anahtarı da geri aç. 3. Bilgisayar açılmaya başlayacak. Açılınca hemen elini öndeki tuştan çek ve arkadaki anahtarı kapat. Bilgisayar kapanacak 4. Arkadaki anahtarı yeniden aç. 6. Öndeki güç tuşu ile bilgisayarı normal aç. Yedek bios kopyamalası başlayacaktır.

2. yöntem başarılı teşekkür ederim

MSI RX 570 ekran kartı aldım sürücülerini falan güncelledim. Sonra aklıma BIOS geldi, dedim hazır güncelleme yapıyorum şu BIOS'a da bir el atayım.
BIOS'u güncelledim. Güncelleme başarılı dedi, yeniden başlatmak gerekli dedi, yeniden başlattım ve artık ekran gelmiyor. Hatta fanlar 5-6 saniye çalışıp duruyor. Sonra tekrar aynı kısır döngü oluştu.
Sistemim:
Gigabyte GA-H61M DS2 (rev2.1)
2X 4 GB RAM zeppline ve Kingston 1333 MHz
i5 3340 3.1
MSI RX 570 Armor 4 GB OC
Toshiba TR200 240 GB SSD
ATX switching Power Supply 500W eski bir Power.
BIOS'u ise F9'dan F10A betaya güncelledim.
Başına aynı durum gelenlerden fikir ve görüş bekliyorum.

BIOS güncellemede fişi çekmicen tuşlara dokunmayacan elektrik dalgalanması olursa gene çöker en sondaki sadece masaustü için geçerli laptoplarda batarya olduğu içib sorun çıkmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı