BIOS güncelleme sonrası ekran gitti

Ayrıca şunu söyleyeyim; Eğer anlattıklarımı yapmanıza rağmen görüntü gelmez ise CH341A Mini USB Programmer ve yanında adaptörünü satın almanız gerek. Neden adaptörle birlikte satın almam gerek diye soracak olursan, anakartını biraz araştırdım anakartının BIOS Chip'i kart üzerine lehimlenmiş. Daha önceden tecrübeniz ve sökmek ve tekrar lehimlemek için gerekli ekipmanlarınız yok ise adaptör ile BIOS Chip'ne bağlantı kurmanız gerekli. CH341A Mini USB Programmer'in adaptörlü türkçe sesli kullanım, rehber videoları var Youtube'da. Onlara bakabilirsiniz. Risk almayayım derseniz de BIOS ve BIOS Chip'lerinden anlayan bir teknik servise götürmeniz en sağlıklısı olacaktır. 50-100 TL arası bir ücret alabilir.
başka çözüm yolu yokmu alt tarafı bi
güncelleme yaptık yahu

Başka çözüm yolu yok mu alt tarafı bir
Güncelleme yaptık yahu

Basit bir güncelleme değil dikkatli olmak lazım. Deneyimim olmadığı için daha yapmadım. Yeni sürüm çıkalı 1.5 ay oluyor

2 gün önce kasaya 2 tane fan taktım. Güce bağladım bastım görüntü yok. PSU ekran kartı Anakart hepsini kontrol ettim. En son BIOS pilini çıkardım. 1 dakika bekledim. Beklerken arada içindeki depoladığı elektrik gitsin diye güç tuşuna bastım. BIOS pilini geri taktım görüntü geldi. Şu an bir sorun yok

Maalesef :(. Ayrıca bazı güncellemeler sonrası BIOS bazı bileşenleri algılayamayabiliyor. Monitörünüzün ekran kartınıza bağlanan kablosunu çıkartıp, anakartınıza takın ve öyle görüntü almayı deneyin.
yok oda olmadı
Basit bir güncelleme değil dikkatli olmak lazım. Deneyimim olmadığı için daha yapmadım. Yeni sürüm çıkalı 1.5 ay oluyor

2 gün önce kasaya 2 tane fan taktım. Güce bağladım bastım görüntü yok. PSU ekran kartı Anakart hepsini kontrol ettim. En son BIOS pilini çıkardım. 1 dakika bekledim. Beklerken arada içindeki depoladığı elektrik gitsin diye güç tuşuna bastım. BIOS pilini geri taktım görüntü geldi. Şu an bir sorun yok
daha öncede güncelleme yaptım hiç sıkıntı çıkmadı şimdi doğru yüklediğimede eminim neden böyle oldu acaba

Saçma sapan bilgisayarcıya veya herhangi bir servise vermeyin. Ürünü aldığınız firmaya yazın ve onların servisine gönderin.
bilgisatarcıya verdim garantisi bitmişti keşke güncellemeseydin dedi %90 olmaz ama şansımı denicem dedi böyle aaçmalık olmaz sırf güncelledim diye anakart değiltirmek zorundayım

Geri
Yukarı