BIOS güncelleme sonrası sistem açılmıyor

choosen88

Femtopat
Daha fazla  
BIOS güncelledikten sonra Windows başlarken cihazınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlaması gerekiyor hatası alıyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin tüm detaylarını yazar mısın? Yüklediğin BIOS, kendi anakart üreticinin resmî sitesinden, doğru model ve revizyon numarasının BIOS'u mu?

BIOS ekranına girebiliyor musun?

Bilgisayarınızı tamamen kapatın ve açılırken F7 F8 F9 F10 bunlardan birine sürekli basın ve otomatik onarıma hazırlanıyor diyecektir bekle ve bir ekran gelecektir oradan daha fazla seçenek kısmına gelip komut istemi seçimi olması lazım ona tıkla ve şu kodu yaz "SFC /scannow" ve entera bastıktan sonra biraz beklemen gerekiyor sonra yeniden başlat.

Yanlış BIOS'ya da beta BIOS yüklemi olabilirsiniz.
Az önce kontrol ettim onu doğru bios sürümünü indirdiğimden eminim ve son çıkan sürüm beta olduğu için bir öncekini indirmiştim
Sistemin tüm detaylarını yazar mısın? Yüklediğin BIOS, kendi anakart üreticinin resmî sitesinden, doğru model ve revizyon numarasının BIOS'u mu?

MSI b460m a pro.
İ5 10400
RX 5500 xt.
MSI ın kendi sitesinden indirdim.Evet biosa girebiliyorum.

Az önce kontrol ettim onu doğru bios sürümünü indirdiğimden eminim ve son çıkan sürüm beta olduğu için bir öncekini indirmiştim

MSI b460m a pro.
İ5 10400
RX 5500 xt.
MSI ın kendi sitesinden indirdim.Evet biosa girebiliyorum.
O zaman Windows'da bir sorun oluştu. Windows mu desteklemiyor acaba?

Başka bir bilgisayardan format USB'si hazırlayıp Windows onarma yapabilirsin.

Bilgisayarınızı tamamen kapatın ve açılırken F7 F8 F9 F10 bunlardan birine sürekli basın ve otomatik onarıma hazırlanıyor diyecektir bekle ve bir ekran gelecektir oradan daha fazla seçenek kısmına gelip komut istemi seçimi olması lazım ona tıkla ve şu kodu yaz "SFC /scannow" ve entera bastıktan sonra biraz beklemen gerekiyor sonra yeniden başlat.
Bahsettiğiniz otomatik onarım bölümüne ulaşamadım tüm tuşları denedim sürekli bios açılıyor
Artık windowsu açmaya çalışmıyor direkt biosa atıyor
Yazdıktan sonra ufak bir tarama yaptı ardından isteğinizi gerçekleştiremedi tarzında bir yazı verdi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı