BIOS güncellemek önemli mi?

Tamam teşekkür ederim. Yarin aksam yapim o zaman. Recep abinin 6 yil once cektigi video vardi onu izlemistim inşallah hallederim. Sağ olun.

Anakarti dun aldim bugün bakinca kontrol etmek istedimde suanluk bir sorun yoktu ama ben yine de guncelleyeyim o zaman.

Sorun yoksa bile bilgisayarınız hızlanır en azından nefes alır. 4 senelik koca bir fark var hocam. 😀😀 Kolay gelsin. Titizlikle yapın güncellemeyi aksi takdirde geri dönüşü olmayan problemlerle karşılaşırsınız.

Tamam teşekkür ederim. Yarin aksam yapim o zaman. Recep abinin 6 yil once cektigi video vardi onu izlemistim inşallah hallederim. Sağ olun.

Anakarti dun aldim bugün bakinca kontrol etmek istedimde suanluk bir sorun yoktu ama ben yine de guncelleyeyim o zaman.

Videosu vardi YT'de. Eger yillardir gitmeyen elektrik tam bu islem sirasinda gitmesin lutfen.

Yalniz her BIOS ayni değil ona göre davranın.

Videosu vardi YT'de. Eger yillardir gitmeyen elektrik tam bu islem sirasinda gitmesin lutfen.

Bilmiyorum hocam ama siz yine de yedek alın. Yine söylüyorum. Eğer hata yaparsanız (yanlış BIOS sürümü, elektrik kesintisi vs) bilgisayarınız bir daha açılmayabilir dikkatli olun. Dikkatli olun. BIOS güncelleme riskli bir işlemdir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile ayni yapmaya çalışacağım arayuz falanda benziyor zaten.

Bilmiyorum hocam ama siz yine de yedek alın. Yine söylüyorum. Eğer hata yaparsanız (yanlış BIOS sürümü, elektrik kesintisi vs) bilgisayarınız bir daha açılmayabilir dikkatli olun. Dikkatli olun. BIOS güncelleme riskli bir işlemdir.

Yedekten kastiniz nedir hocam?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile ayni yapmaya çalışacağım arayuz falanda benziyor zaten.

Yedekten kastiniz nedir hocam?

BIOS yedeği, normal verilerinizin yedeği.

Yeni nesil işlemciye geçmeyeceksen hızlanır diye düşünüp risk almaya değmez onu söyleyeyim bir şey değişmiyor genelde.

BIOS guncellemek her zaman iyi bir secim degil. Oncelikle simdiki halini kontrol edin. Her sey olması gerektigi gibi calisiyorsa ve performans normal ise guncellemenize gerek yok. Ben guncelledikten sonra sistemde gec acılma tarzi problemler yasadim. Zaten anakartiniz guncel bir kart degil, cokta onemi yok.

-H61M-PRO

Bir şey çalışıyorsa dokunmayacaksın gibi bir felsefem var. Bendeki bu şansla BIOS güncellerken elektrik kesilir, anakart brick olur. Problem yaşamadığım sürece güncellemem. Yaşadığım problem BIOS güncellemesi ile ancak çözülüyorsa en son bu yola giderim. Çoğu zaman için de hayati önem taşıdığını düşünmüyorum BIOS güncellemesinin.

Geri
Yukarı