BIOS Güncellemesi Gerekli Mi?

Swind

Kilopat
Daha fazla  
BIOS en son 19 Nisan 2017'de güncellenmiş. Böyle kalsa sıkıntı olur mu yoksa güncellemem gerekir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amakart Asus Prime B350 Plus, bilgisayarı da ağustos da topladım. Ama nasıl güncelleme yapacağımı bilmiyorum. BIOS'a girdim, hiçbir yerde güncelleme yeri göremedim.

Yanlış bilgilendirme yapmak istemem lakin, güncelleme dosyasını ASUS'un kendi sitesinden yüklemen gerekiyor diye biliyorum. Oradan herhangi bir diske atıp, BIOS ekranında yüklü diski seçip, yükleyebilirsin sanıyorum.

@Swind Çalıştıra gelip msinfo32 yaz. Çıkan pencerede BIOS Sürümü/Tarihi olan yerde BIOS sürümün yazıyor. Sonra Asus'un bu sitesine girip işletim sistemini seç ve BIOS'a gel. Senin BIOS sürümünden sonra yeni BIOS sürümü geldiyse indir. Ve @Beyler'in attığı videodan nasıl güncelleneceğine bak.

BIOS güncelleme ile sistem kararlılığı, bellek uyumluluğu ve bazı USB aygıtların tanınması sistem kararlığı için gereklidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı