BIOS Güncellemesi Riskli Midir?

Safsalak

Hectopat
Kafam karıştı BIOS güncelleme riskli mi? Olabilecek sorunlar nelerdir? Ve bir sorun olduğu an ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna artık çok gerek yok zira çoğu BIOS güncelleme aracı güncelleme yapmadan önce kendisi uyumluluğu kontrol ediyor. Yine de dikkatli olmakta fayda var.

BIOS güncelleme sonrası çok nadir Driver değişikliği olur. Ki bu durumda da Windows açılır açılmaz otomatik olarak gerekli işlemleri yapıyor.

Bir şey soracaktım Windows Update'de isteğe bağlı BIOS güncelleme geldi ve kurdum açıldı bilgisayar gayet güzel çalışıyor Sims 4 de FPS düştü FIFA 2022 FPS normaldı BIOS'un oyunla alakası var mı?

@Recep Baltaş bende yapacağımda korkuyorum bir şey olur mu olmaz mı?(laptop kullanıyorum)

Hocam bilgisayarın düzgün çalışıyorsa BIOS güncelleme yapmana gerek yok. BIOS güncellemeyi yaparsan müdahale etmeyeceksin, BIOS güncelleme bittiğinde 25 30 saniye siyah ekranda kalacak; bekleyeceksin hatta 2 3 kere kapanıp açılacak kendisi bir şeye basmadan bekleyecen; bilgisayarın düzgün çalışıyorsa yapmana gerek yok; BIOS güncellemede elektrik kesilirse o zaman BIOS uçar.

Hocam bilgisayarın düzgün çalışıyorsa BIOS güncelleme yapmana gerek yok. BIOS güncellemeyi yaparsan müdahale etmeyeceksin, BIOS güncelleme bittiğinde 25 30 saniye siyah ekranda kalacak; bekleyeceksin hatta 2 3 kere kapanıp açılacak kendisi bir şeye basmadan bekleyecen; bilgisayarın düzgün çalışıyorsa yapmana gerek yok; BIOS güncellemede elektrik kesilirse o zaman BIOS uçar.

Tek sıkıntım fan tam kontrol edilemiyor ve azıcık yavaşladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı