BIOS güncellemesi sonrası FPS düşüşü

52Smaug52

Centipat
Yazdığım gibi güncelledim, FPS düşüşü yaşıyorum. Nedeni ne sizce? Gözlemlediğim ekran kartı fazla kullanmıyor yani %50 kullanıyor. FPS düsüyor, sonra 60 kullanıyor, cıkıyor. Bir cıkıp bir düşüyor. 100 aldıgım oyun 80'lere düşüyor hatta 200 FPS aldıgım oyun bile 88'e kadar düştügü oldu. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar RX 5700 Ryzen 5 2600 X MSI B50M PRO VDH Max 16 GB 3000MHz RAM RAM hızı kapalıydı açtım öle ilen bir tık arttı ama pek de fark etmedi ekran kartım cok kararsız nedense.

1080P monitör varsa özellikle rekabetçi oyunlarda darboğaz yapar o işlemci. Apex Legends, Pubg gibi oyunlarda. Bende 5600 XT olduğu halde darboğaz yapıyor R5 2600.

Hocam darboğaz yapması için ekran kartının % 50 60 70 işlemcinin % 100 olması gerekmiyor mu? Ki neden BIOS'tan sonra oldu?
BIOS güncellemesinden sonra fark şu 1, 448 vdan 1.373'tü sanırım OC Genie 4 açtım daha da düştü v ve PC acılmadı bende v yükselttim OC Genie ile beraber çalıyor şu anda 4 GHz oldu ve hala performans aynı yanı cok değişken sürekli değişiyor ekran kartının % kullanımı FY Cry Primal'de deniyeyim dedim Ultra ayarlarda %100 kullanmıyor ne işlemci ne ekran kartı sanırm FPS düşüşüde ondan kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı