BIOS güncellemesinde 0xc00000f hatası

step1

Yoctopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. MSI anakartım için BIOS güncelleştirmesi işlemleri için her şeyi ayarladım. anakart menüsünden M-Flash özelligi ile BIOS güncelleştirmesini başlattım %100 oldu bilgisayar kendini yeniden başlattı ve ekrana bu hata çıktı:

hata.PNG

Benim bilgisayarda 3 hard disk var bilgisayarı SSD ile açıyorum. Boot ayarlarından diger hard diskim olan HDD yani e diskiyle başlatınca bilgisayar yine açılıyor. Diger hard disk olan D diskiyle başlatınca bilgisayarda aynı BIOS güncelleştirmesi yaparkenki yukarıya resim attıgım hata çıkıyor.

BIOS güncelleştirmesi yaparken bilgisayar kendini niye D diskiyle başlatıyor? D diskiyle başlattıgı için bilgisayar açılmıyor ekrana resmini attıgım hata çıkıyor bu yüzden de BIOS güncelleştirmesini yapmıyor bunun çözümü nedir?

Benim D diskimde sorun olabilir mi? Bilgisayarımdan D diskini yani HDD olan hard diski çıkarsam BIOS güncelleştirmesini böyle yapmayı denesem yapar mı? Veya HDD hard diski çıkardıgım için bilgisayar çalışmaz mı?

Sorularımı cevaplayıp BIOS güncelleştirme işlemi için yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

reis verdigin linkteki sürümü kurdum msı sitesinde verdigin linkin sürüm tarihi 2016-01-11 yazıyor ama güncelledikten sonra bilgisayardaki tarih 8.01.2016 oldu güncellenmiş sayılıyormu şuan tam uyuşmuyor ama tarih degişti az önce farklıydı mesala

Dosya Ekleri

• bios.png
    bios.png
    63,6 KB · Görüntüleme: 22
reis verdigin linkteki sürümü kurdum msı sitesinde verdigin linkin sürüm tarihi 2016-01-11 yazıyor ama güncelledikten sonra bilgisayardaki tarih 8.01.2016 oldu güncellenmiş sayılıyormu şuan tam uyuşmuyor ama tarih degişti az önce farklıydı mesala
Tamam hayırlı uğurlu olsun. En güncel sürümü kullanıyorsun şu an.

ama ay ve gün tarihi uyuşmuyor bide %100 olduktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve yukarıdaki resmini attıgım mavi ekran hatası çıkıyor bu neden sizce o yüzden güncellemiyor sanıyordum ben

Şu an güncel. Ellemeyin en son BIOS bu zaten.

Reis ay ve gün tarihi uyuşmuyor o sıkıntı yaratır mı bir de az önce de söyledim güncelleme yaparken %100 olduktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve yukaridaki resmini attıgım ve mavi ekran hatası çıkıyor boot ayarlarına bakınca ön plana alınan hard diskin değiştigini görüyorum sonra kendim SSD'yi ön plana alarak açabiliyorum bilgisayarı neden sizce bunlar.

Reis ay ve gün tarihi uyuşmuyor o sıkıntı yaratır mı bir de az önce de söyledim güncelleme yaparken %100 olduktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve yukaridaki resmini attıgım ve mavi ekran hatası çıkıyor boot ayarlarına bakınca ön plana alınan hard diskin değiştigini görüyorum sonra kendim SSD'yi ön plana alarak açabiliyorum bilgisayarı neden sizce bunlar.
BIOS'tan girip değiştirdiğiniz zaman ayar kaydedilmiyor mu? Her defasında girmeniz mi gerekiyor?

Bir de SSD hariç diğer diskleri BIOS güncellerken çıkarıp dene. Windows'un kurulu olduğu disk takılı olsun sadece anakarta yani.

Öyle BIOS güncelleştirmesi yapılırmıki 3 hard disk var bende 1'i SSD Windows SSD'ye kurulu digerlerinde HDD yani HDD'leri çıkartıpmı BIOS güncelleştirmesi yapayım.

BIOS'tan girip değiştirdiğiniz zaman ayar kaydedilmiyor mu? Her defasında girmeniz mi gerekiyor?

Yok reis BIOS güncelleştirmesinden sonra bilgisayar açılmadıgı için boot ayarlarına girip SSD'yi ön plana alarak açabiliyorum niye böyle oluyor onu anlamadım.

Yok reis BIOS güncelleştirmesinden sonra bilgisayar açılmadıgı için boot ayarlarına girip SSD'yi ön plana alarak açabiliyorum niye böyle oluyor onu anlamadım.
Sürekli böyle yapmanız gerekiyorsa BIOS piliniz bittiğinden ayarlar kaydedilmiyordur. Bir tane BIOS pili alıp değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı