BIOS güncelleyince UEFI oldu

Daha fazla  
Merhaba. Ben yeni bir sistem aldım ve aldığım sistemde olan ASUS Pro A520M c/csm modelli anakart var BIOS güncellemek için USB bellek hazırladım ve BIOS güncelledim. Fakat BIOS'um eski BIOS mouse imleci olmayan legacy BIOS ama bilgisayarı açıp sistem bilgisinden baktığımda iste UEFI gözüküyor. BIOS'u güncellemeden önce de legacy idi.
BIOS'tan BIOS sürümüne baktığımda güncel gözüküyor.

ASUS Pro A520M c/csm anakartınız için yapılan BIOS güncellemesi, UEFI desteğini içeren yeni bir BIOS sürümü içerebilir. Bu güncellemeyle birlikte, eski BIOS sürümünüzden UEFI'ye geçiş yapabilirsiniz veya Bazı anakartlar, BIOS güncellemesi sonrasında varsayılan ayarlarını sıfırlayabilir. Bu durumda, eski BIOS ayarları yerine varsayılan UEFI ayarları kullanılabilir. Eğer sistemin UEFİ destekliyorsa tekrardan GPT olarak format usbsi hazırlayabilirsin.

ASUS Pro A520M c/csm anakartınız için yapılan BIOS güncellemesi, UEFI desteğini içeren yeni bir BIOS sürümü içerebilir. Bu güncellemeyle birlikte, eski BIOS sürümünüzden UEFI'ye geçiş yapabilirsiniz veya Bazı anakartlar, BIOS güncellemesi sonrasında varsayılan ayarlarını sıfırlayabilir. Bu durumda, eski BIOS ayarları yerine varsayılan UEFI ayarları kullanılabilir. Eğer sistemin UEFİ destekliyorsa tekrardan GPT olarak format usbsi hazırlayabilirsin.
bilgisayarım uefi destekliyor ve asusun sitesindeki en son güncelleme şubat 2023 güncellemsi ve uefi ama ben bilgisayar açılırken bios menüsüne girdiğimde legacy bios uefi değil mouse imleç olmayan mavi beyaz eski bilgisayarlarda olan bios

UEFI olması normal bir şey, sanki hata gibi algılamışsın. Daha yeni bir özellik ve kullanılan.
hayır sen beni yanlış anlamışsın uefi güzküyor ama uefi değil işte pc açılrıken biosa girdğimde legacy olarak açılıyor uefi değil mavi beyaz olan imleç olmayan

O mavi beyaz olan legacydir diye bir şey yok. Onların da UEFI olanları var seninki de UEFI imiş, sistem bilgisinde de var. Eğer BIOS'unda legacy açıksa BIOS'da legacy yi kapat UEFI'yi aç.

Yeni konular

Geri
Yukarı