BIOS güncelleyince Boot ayarları değişir mi?

halil yurtsever

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ben BIOS'tan pek anlayan biri değilim ve güncellemek istiyorum. 2 ay önce SSD almıştım ve bilgisayarcı takıp ayarladı. Bilgisayar SSD'den açılıyor yani BOOT oluyor. BIOS güncellersem ayarlarım değişir mi?

BIOS güncellendiğinde ayarları sıfırlanır. Her güncelleme sonrasında ayarları yeniden yapmanız gerekmektedir. BOOT Manager değişikliğe uğramaz ama ondan yana korkunuz olmasın. RAM frekans ayarı gibi birkaç ayar fabrika orijinaline döner.
Hocam ben BIOS'ta hiç ayarlarla oynamadım. Ram frekanslarını şuan ayarlayamıyorum onun için bugün BIOS güncelleyeğim. BOOT ayarları değişmezse sıkıntı olmaz o zaman benim için değil mi? BIOS'ta EZ MOD diye bir şey var. Advanced ile EZ mod ayarında EZ MODE seçili. Bu ayar değişir mi?

@Silinen üye O aslında bir ayar değil, menü ara yüz seçeneği. Basit menü, gelişmiş menü olarak Türkçe'ye çevirebiliriz.
BIOS güncellemesi yapmadan da RAM frekansını artırabilirsiniz. Advanced mod'a gelin. Oradan seçim yapacaksınız. Kaydedip çıktıktan sonra tekrar girdiğinizde BIOS yine EZ menü olarak açılır merak etmeyin :)

@Silinen üye O aslında bir ayar değil, menü ara yüz seçeneği. Basit menü, gelişmiş menü olarak Türkçe'ye çevirebiliriz.
BIOS güncellemesi yapmadan da RAM frekansını artırabilirsiniz. Advanced mod'a gelin. Oradan seçim yapacaksınız. Kaydedip çıktıktan sonra tekrar girdiğinizde BIOS yine EZ menü olarak açılır merak etmeyin :)
Hocam RAM frekanslarını arttırma kısmı bende gözükmüyor. BIOS'umda AI Tweaker yok. Başka bir yolu yok mu bunun?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı