BIOS sıfırlanmasına rağmen BIOS ekranı gelmiyor

Serendipity

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar iyi günler. 1-2 gün önce BIOS'a çok güzel bir şekilde giriyordu ama sonra açtığımda hep siyah ekran geldi. Az önce CMOS pinlerine kısa devre yaptırarak tekrar denedim. BIOS sıfırlandı ama ekran yine gelmedi. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Anakart: ASUS PRIME H410M-F.
İşlemci: Intel i3-10100F.
8 GB RAM.
GTX 1650S.

Evet, çünkü Beta değil.
Tamamdır, CAP dosyasını USB'ye mi atacağım sadece, bir de hala mantığını anlamadım, bu BIOS güncellemesi ve mesela açtım ama ekran gelmedi, kapatırsam büyük zarar vermem mi? Aynı elektrik kesintisine benzemez mi?
1615814637841.png

Tamamdır, CAP dosyasını USB'ye mi atacağım sadece, bir de hala mantığını anlamadım, bu BIOS güncellemesi ve mesela açtım ama ekran gelmedi, kapatırsam büyük zarar vermem mi? Aynı elektrik kesintisine benzemez mi?Eki Görüntüle 923533
Bu dosyayla kurtarırken doğrular ve bitirir. Eğer o arayüze bile giremiyorsa anakart sıkıntılı.
Arayüzde güncelleme'ye basmadığın sürece kapatınca sorun yapmıyor, güncelleme sırasında kapanmamalı ama.
Anakartın logosu gelen ekranda ez flash'e girme yeri (tuşu) yok sanırım, kendisi görüyor, o menüye atmazsa sıkıntı, Windows açılır ama. O menüde kapanırsa sıkıntı olmaz, ama güncelleme sırasında kapanmamalı.

Bu dosyayla kurtarırken doğrular ve bitirir. Eğer o arayüze bile giremiyorsa anakart sıkıntılı.
Arayüzde güncelleme'ye basmadığın sürece kapatınca sorun yapmıyor, güncelleme sırasında kapanmamalı ama.
Anakartın logosu gelen ekranda ez flash'e girme yeri (tuşu) yok sanırım, kendisi görüyor, o menüye atmazsa sıkıntı, Windows açılır ama. O menüde kapanırsa sıkıntı olmaz, ama güncelleme sırasında kapanmamalı.
Sadece CAP dosyasını USB'ye mi atacağım o zaman?

Yeni konular

Geri
Yukarı