Çözüldü BIOS sıfırlanmasına rağmen hala şifre istiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Bursa
RAM
2X8 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
256GB M.2/1TB Hdd
Ekran kartı
AMD Radeon Vega 3
Anakart
A320M A Pro Max
İşlemci
AMD Athlon 3000G
Merhaba sabit disk klonlama için yeni bir HDD aldım HDD'yi taktım oyunları falan taşıdım SSD'yi klonlayıp boot ayarlarını değiştirmek için BIOS'a girecektim fakat şifre istediğini gördüm olabilecek şifreleri denesem de olmadı ne koyduğumu hatırlamıyorum hatta koyduğumu bile hatırlamıyorum BIOS pilini çıkardım PC açılırken CMOS cleared gibi bir şey çıktı F1 diyerek run Setup'ı seçtim ama şifre istedi sonra jbat1 pinine tornavida değdirerek sıfırladım gene aynı şekilde CMOS cleared dedi hiçbir şekilde olmuyor yani DE-CMOS2 uygulaması ile de denedim şifre kaldırmayı ama orada da böyle bir hata veriyor.

1688456106676.png

Uygulamaya girip Proceed'e basıyorum yeniden başlamıyor sistem ne yapmam gerek bir şekilde çözemedim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'da, BIOS sıfırlandığında şifreninde sıfırlanmasını kapatan bir ayar olması lazım, o kapalıysa şifre gitmeyecektir, MSI servisine danışın.

Ayrıca açılışta F11'e basarak boot için cihaz seçebilirsiniz.
O EFI bölümü değil EFI bölümü ayrı, zaten ona harf atamayamazsınız, vallahi bu D diski ne ayak bende anlayamadım, hiçbir yerde görünmüyor, cihazlarda var anlayamadım, disk yönetiminde, diskpartta yok.
Hocam acaba format usb ile windows yükleme ekranında disk gözükür mü oradan silebilirim belki.

Biçimlendirseniz de yine o orada duracak, o klonlama ile alakalı bir sorun anladığım kadarıyla, bence hiç dokunmayın, ileride temiz format attığınızda silinir gider.
Hocam biçimlendirince disk yönetiminden silemez miyim? Şuan disk yönetiminde Disk 2 Bölüm 1 olarak gözüküyor ama sağ tıklayınca hepsi gri hiç bir şey yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı