BIOS Update sırasında bilgisayar kapandı

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Arkadaşlar selam, bir arkadaşımın yeni bilgisayarını topladık açıldı vs. BIOS Update yaparken yanlışlıkla eli güç tuşuna çarptı ve sistem kapandı. Bilgisayarı açınca fanlar dönüyor, ekran kartı çalışıyor güç var lakin ne ekrana görüntü geliyor ne de klavye ve mouse çalışıyor. BIOS pilini çıkartıp takmayı denedim, CMOS üzerine tornavida değdirmeyi denedim lakin bunu doğru yaptığıma emin değilim. Lütfen yardım eder misiniz servise göndermeden önce yapabileceğimiz işlemler var mıdır?
  • B450M H
  • R7 3700X.
  • RTX 3060.
  • 650W 80+ Cooler Master PSU.
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, bir arkadaşımın yeni bilgisayarını topladık açıldı vs. BIOS Update yaparken yanlışlıkla eli güç tuşuna çarptı ve sistem kapandı. Bilgisayarı açınca fanlar dönüyor, ekran kartı çalışıyor güç var lakin ne ekrana görüntü geliyor ne de klavye ve mouse çalışıyor. BIOS pilini çıkartıp takmayı denedim, CMOS üzerine tornavida değdirmeyi denedim lakin bunu doğru yaptığıma emin değilim. Lütfen yardım eder misiniz servise göndermeden önce yapabileceğimiz işlemler var mıdır?
  • B450M H
  • R7 3700X.
  • RTX 3060.
  • 650W 80+ Cooler Master PSU.
@Recep Baltaş

BIOS pilini çıkarıp sıfırlamayı deneyin. Olmazsa servise yollayın BIOS yazılımının tekrar yazılması gerekir. Onlar direkt anakarttan BIOS'u çıkartıp yapıyorlar.

Hocam, resetleme yöntemi işe yaramaz gibi duruyor. Güncelleme sırasında kesilme olmuş. Gigabyte bu modellerde Dual BIOS da kullanmıyor. @Recep Baltaş hocam baksa iyi olur.

Geri
Yukarı