BIOS Update sonrası ekrana görüntü gelmiyor

muharrem taflan

Femtopat
Daha fazla  
Sıfır anakart aldım, MSI A320M-A Pro. Bununla birlikte Ryzen 5 5500 işlemci kullanabilmek için Ryzen 5 2600 takarak BIOS güncellemesini yaptım fakat daha sonra ekrana hiç görüntü gelmedi.

Görüntüyü anakart soketinden veriyor olabilir. İşlemcinin kendi dahili grafik birimi olmadığı için anakarta soketi taksan bile görüntü gelmez. APU bir işlemci takıp BIOS'tan ekran kartı slotunu seçmen gerek.

BIOS kurulumu sorunsuz oldu mu?

Evet %100 oldu sonra BIOS'da tekrar sürümü kontrol ettim bu sürüm 7C51V16 her şey normaldi işlemciyi söktüm Ryzen 5 5500 taktım görüntü gelmedi daha sonra tekrar 2600'ü taktım yine görüntü yok.

Görüntüyü anakart soketinden veriyor olabilir. İşlemcinin kendi dahili grafik birimi olmadığı için anakarta soketi taksan bile görüntü gelmez. APU bir işlemci takıp BIOS'tan ekran kartı slotunu seçmen gerek.

AM4 APU bir işlemci bulmam gerek sanırım.

Evet %100 oldu sonra BIOS'da tekrar sürümü kontrol ettim bu sürüm 7C51V16 her şey normaldi işlemciyi söktüm Ryzen 5 5500 taktım görüntü gelmedi daha sonra tekrar 2600'ü taktım yine görüntü yok.

AM4 APU bir işlemci bulmam gerek sanırım.

Dediğim gibiyse evet öyle yapabilirsin. Sen bilgisayarcı bul durumu anlat adamın elinde AM4 APU işlemci varsa götür taksın ayarlasın BIOS'tan. Ya da anakartının servisini ara olmazsa.

Dediğim gibiyse evet öyle yapabilirsin. Sen bilgisayarcı bul durumu anlat adamın elinde AM4 APU işlemci varsa götür taksın ayarlasın BIOS'tan. Ya da anakartının servisini ara olmazsa.

Anakartı vatana getirdim söyledim durumu oradaki çalışan bana BIOS'u kilitlemiş olabilirsin dedi bugün pazar olduğu için işlem yapamıyorlarmış bilgisayarcılarda açık değil yarın muhtemelen bakıp servise gönderecekler, anlamadığım BIOS kilitleme ne oluyor?

Söylediğim gibi oldu anakartı servise gönderdiler cihaz geldiğinde sorunun ne olduğunu öğrenince buraya yazarım.

Anakart servisten geldi kontrolleri yapıldı ancak sistemi kurduğumda ekrana halen görüntü gelmiyor. İşlemciden kaynaklı olabilir mi?

Arkadaşlar yeni bilgilerle geldim arkadaşın bilgisayardaki parçalarla sök tak yaparak sorunu bulmaya çalıştık ve benim bilgisayardaki RX580 ekran kartını çıkartıp onun GTX1060 ekran kartını taktık görüntü geldi sorunun benim ekran kartından olduğunu düşündük fakat benim ekran kartım onun kasasında çalıştı daha sonra buzzer bulduk anakarta taktım benim RX580'i takıp çalıştırdık buzzerdan 1 uzun 2 kısa bip sesi geldi ne yapmam gerekiyor her yolu deniyorum bir bilgisi olan var mı sorunu çözemiyoruz bütün parçalar çalışıyor şu an uyumluluk sorunu olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı