Çözüldü BIOS Update sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatih Özmen

Kilopat
Daha fazla  
Az önce MSI B450M PRO- M.2 Max anakartima son gelen BIOS güncellemesini yaptım fakat görüntü gelmiyor. BIOS'a bile giremiyorum. Anakartın CPU LED'i yanıyor, fanlar dönüyor falan her şey normal. Ama görüntü yok. İşlemcim Ryzen 3 1200.

Çözüm
Anakartı servise verdikten sonra ne oldu?

Biraz geç olacak kusura bakmayın ama boş kalmasın diye yazayım dedim :D . Anladığım kadarıyla ben BIOS'u yüklerken bir hata olmuş bu yüzden düzgün BIOS algılanmamış. Teknik servis anakartın BIOS hafızasını temizleyip en son çıkan BIOS'u kurdu ve bana geri yolladı.
Tüm sistemi yazar mısınız? Ekran kartını çıkarıp görüntüyü onboard almayı dener misiniz? (Ekran kartını çıkarmadan direk kabloyu anakarta takarsanız ekran kartı olduğunu düşündüğü için görüntü gelmez. Bu yüzden bu söylediğimi yaparken mutlaka ekran kartını çıkarın.)
Denedim bu çözümü fakat başarılı olmadı
Gpu: galax 1650 super
Cpu: ryzen 3 1200
Ram: gskill ripjaws 8 gb 3000mhz

Bir ihtimal statik elektrik olabilir mi ? Güç kablosunu çıkarın ve birkaç defa bilgisayarı açma tuşuna basın. 30 saniye bekleyin. Öyle deneyin.

Bir ihtimal statik elektrik olabilir mi ? Güç kablosunu çıkarın ve birkaç defa bilgisayarı açma tuşuna basın. 30 saniye bekleyin. Öyle deneyin.
Battery'i çıkartttiktan sonra denemiştim bunu ama sonuç yok maalesef.
Hayır. Önce bunu deneyin.
Kontrol kalemi ile 10 saniye tuttum aralarında pinlerin olmadı.

Daha dün aynı anakartı sorunsuz A7 sürümüne yükselttim. Ondan önce doğru sürümü yüklediğinizden emin misiniz? Güncelleme işlemi %100'e kadar başarılı bir şekilde gelip bilgisayar kapandı mı? CMOS_Clear yöntemini uygulayın.
Evet%100 olduktan sonra kapandı ve bir daha açılmadı. 06.16.2020 tarihli update i yaptım.
Daha dün aynı anakartı sorunsuz A7 sürümüne yükselttim. Doğru sürümü yüklediğinizden emin misiniz? Güncelleme işlemi %100'e kadar başarılı bir şekilde gelip bilgisayar kapandı mı? CMOS_Clear yöntemini uygulayın.
Ondan önce derken? İlk bilgisayarı topladığımda hiç update yapmadım 1 hafta civarı kullandım, şimdi son sürüme yükseltmek istedim ama açılmıyor bilgisayar.
Neyse teknik servise vereceğim anakartı, güncellemede sıkıntı var sanırım ilgilenen herkese teşekkürler. Konuyu silebilirsiniz

Son düzenleme:
Evet%100 olduktan sonra kapandı ve bir daha açılmadı. 06.16.2020 tarihli update i yaptım.

Ondan önce derken? İlk bilgisayarı topladığımda hiç update yapmadım 1 hafta civarı kullandım, şimdi son sürüme yükseltmek istedim ama açılmıyor bilgisayar.
Neyse teknik servise vereceğim anakartı, güncellemede sıkıntı var sanırım ilgilenen herkese teşekkürler. Konuyu silebilirsiniz
Anakartı servise verdikten sonra ne oldu

Anakartı servise verdikten sonra ne oldu?

Biraz geç olacak kusura bakmayın ama boş kalmasın diye yazayım dedim :D . Anladığım kadarıyla ben BIOS'u yüklerken bir hata olmuş bu yüzden düzgün BIOS algılanmamış. Teknik servis anakartın BIOS hafızasını temizleyip en son çıkan BIOS'u kurdu ve bana geri yolladı.

Çözüm

Geri
Yukarı