BIOS güncellerken kapanan bilgisayar açılmıyor

Jorquen

Kilopat
Daha fazla  
B450 GAMING Plus anakartımda bulunan.
Anakartın LED'leri yanıyor CPU fan dönüyor ekran kartına güç gidiyor.
M-Flash ile BIOS Update yaparken kapandı ve şu an açılmıyor. En başta RAM sandım ve denedim ama olmadı. Burada bilgisayarcı tanıdığım var ona götürdüm.
O da RAM değiştirdi denedi, RAM slotu değiştirdi denedi, PSU değiştirdi denedi, ekran kartını değiştirdi olmadı.
Nasıl düzeltiriz servise mi yollayayım?
16 GB RAM 3000MHz.
1050 Ti.
Ryzen 5 2600.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de sorun olmadıkça güncellenmemesi taraftarıyım Flashback'i veya türevi olmayan anakartlarda ama sizde bir sorun varmış anlaşılan.

İşte yukarıda dediğim gibi düğmeye basınca sürekli yanıp sönmüyor 2 kere yanıp sönüyor sorun o.

"Zorunlu olmadıkça" BIOS'u güncellemek iyi bir şey değil.
"Bilinçli olmadıkça" olarak düzeltiyorum. BIOS güncellemek iyi bir şey ama bilinçsiz yapılanı değil. Windows üzerinden yapılanı bilinçsize örnek verebilirim.

Konu sahibi dostum senin işini Flashback veya yeni BIOS yazmak çözer. Bilgisayarcına sor istersen Flashback çalışmıyorsa.

Zorunluluk var kardeşim mavi ekran alıyordum bu öneriler geldi ben de sırayla yaptım çözülmeyince en son BIOS updateledim ya da yapmaya çalıştım.
Hocam ilk sakin olun saldırgan bir tavır sergilemenize gerek yok. Yardımcı olmaya çalışıyoruz. Böyle şeyleri buraya yazacağınıza konuyu açmadan önce belirtmeniz gerekiyor.

Bu arada, benim WinDbg sıkıntılıydı, şimdi tekrar inceledim sizin dosyaları ve RAM'lerinizin uyumsuz olduğunu fark ettim. Uyumlu listeden yeni RAM almalısınız.

Farklı belleklerle dener misiniz? İnternette çeşitli forumlarda bu hatayı çözmeye çalışmışlar ama anlaşılan pek becerememişler. İşlemci, RAM vs takılı değilken deneyenlerden tutun bellek deneyenlere.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu bana çözüm gibi geldi ama bilmiyorum, daha önce karşılaşmamıştım. En iyisi garantiye göndermek.
Bir de, sinirlenmenize gerek yok. yardım etmeye çalışıyorlar burada.

Farklı belleklerle dener misiniz? İnternette çeşitli forumlarda bu hatayı çözmeye çalışmışlar ama anlaşılan pek becerememişler. İşlemci, RAM vs takılı değilken deneyenlerden tutun bellek deneyenlere.
Bu bana çözüm gibi geldi ama bilmiyorum, daha önce karşılaşmamıştım. En iyisi garantiye göndermek.
Bir de, sinirlenmenize gerek yok. Yardım etmeye çalışıyorlar burada.

Aradım sordum BIOS yazarlar dedi son kez bir daha BIOS flashback deneyeceğim olmazsa oraya götüreceğim artık yapacak bir şey yok.

BIOS konusunu hallederseniz RAM'leri iade edip yenisini alın, uyumsuz bellekleriniz. Diğer konuda da arızalı deyince değiştirseydiniz keşke. Ama BIOS yazılırsa çözülür bu iş, Flashback de çözebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı