Çözüldü BIOS Update'i için bir önceki nesil işlemci ihtiyacını nereden karşılanabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zephyr

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün açtığım sorunuma yönelik platform üzerinden hiçbir dönüş alamadım. Danıştığım bazı insanlar ve denemelerim sonucu sorunun yüksek ihtimal anakartımın güncel BIOS'a sahip olmadığı için boot yapamadığı sonucuna vardım.

Sahip olduğum işlemcimi kullanmak için yapmam gereken güncelleme ve BIOS sürümlerini bir önceki Intel 12. nesil herhangi bir işlemci olmadan gerçekleştiremiyorum. Anakart üzerinde ASUS flashback özelliğinin bulunmadığını ekleyeyim. Asıl sorum başlıkta da gördüğünüz üzere Türkiye'de böyle bir destek sağlayabilecek herhangi bir servis, tamirci, destek vs. bulunuyor mu? Teknoloji kanalı sahibi değilim, bilgisayarcı değilim, sırf BIOS güncellemek için işlemci alacak halimde olmadığına ve çevresinde gerekli masaüstü işlemciye sahip kimse olmadığına göre ben bu sorunumu anakart garanti kapsamından çıkacağı için BIOS çipine dışarıdan herhangi bir müdahale de olmadan nasıl halledebilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

ASUS yetkilisi ile görüştüm, case oluşturuldu. Henüz bir geri dönüş almadım. Geri döndükleri takdirde ana başlığımda güncelleme yaparım. Yetkili servis yukarı bahsettiğim gibi bir destek veriyor mu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Servise ücretsiz gönderip yaptırabilirsiniz. Anakart calışmıyor diye not düşün bios güncel olmamasınıda ekleyin yapacaklardır.
BIOS güncellemesi işlemcisiz de yapılabildiğini okumuştum.

Başkası da sizin gibi bir amaçla LGA 1700 en ucuz işlemcilerden birini alıp satmış sizde Param Güvende ile alıp isterseniz iade edin ve 12100 alın aynı fiyata satın zararınız olmaz. Keşke ucuzundan da olsa B660 B760 anakart alsaydınız H610 ile uğraşmazdınız.

O BIOS flashback özellikli anakartlarda oluyor anakartın arkasında veya üstünde alt tarafta bir tuş olur. Mesela benim kullandığım anakartın üstünde var.

Markalar teknolojilerine değişik isimler veriyor ama genelde Flash BIOS deniyor bu özelliğe yüksek bütçeli anakartlarda bulunuyor benimkinde bu destek sağlanmıyor.
Başkası da sizin gibi bir amaçla LGA 1700 en ucuz işlemcilerden birini alıp satmış sizde Param Güvende ile alıp isterseniz iade edin ve 12100 alın aynı fiyata satın zararınız olmaz. Keşke ucuzundan da olsa B660 B760 anakart alsaydınız H610 ile uğraşmazdınız.

O BIOS flashback özellikli anakartlarda oluyor anakartın arkasında veya üstünde alt tarafta bir tuş olur. Mesela benim kullandığım anakartın üstünde var.
Dediğiniz gayet mantıklı servis ile halledemezsem güzel bir alternatif, teşekkürler.

Servise ücretsiz gönderip yaptırabilirsiniz. Anakart calışmıyor diye not düşün bios güncel olmamasınıda ekleyin yapacaklardır.
Bende yapacaklarını düşünüyorum fakat emin olmadığım için sormak istedim geri dönmelerini bekliyorum akabinde harekete geçeceğim teşekkürler.

Markalar teknolojilerine değişik isimler veriyor ama genelde flash BIOS deniyor bu özelliğe yüksek bütçeli anakartlarda bulunuyor benimkinde bu destek sağlanmıyor.

Hocam bu anakart da bile var yüksek bütçeli sayılmaz H610 dan bir tık fazla ben olsam iade eder bunu alırdım benim anakartın m versiyonu. Q-FLASH Plus Onboard Button diye geçiyor.

Hocam bu anakart da bile var yüksek bütçeli sayılmaz H610 dan bir tık fazla ben olsam iade eder bunu alırdım benim anakartın m versiyonu. Q-FLASH Plus Onboard Button diye geçiyor.
Güzel bir alternatif sorunu kısa sürede halledemezlerse iade etmeye gidebilirim.

Asus yetlili servisi en güncel BIOS versiyonuna anakartı yükselterek sorunumu çözmüştür.

Geri
Yukarı